Virqu Virgemad Hetked

Pehme ja soe

Juba üle aasta tagasi tekkis mul mõte, teha ema 50-ndaks juubeliks talle midagi ekstra-erilist, mida ei oleks mitte kellelgi. Ja kuna kõige erilisemad, südamlikumad ning hingega kingid on ikka need isetehtud, siis nii oligi loomulik, et kingi tegime koos õdede ja vennakesega ühisel mõttejõul ja otseloomulikult ise.
Idee oli teha oma armsale emale soe lapitekk, kuhu sisse õmbleksime ka iseendid. Selleks otsisime välja vanu ja ka uuemaid pilte meist kõigist, tema viiest lapsest ja meie uutest peredest, ning tegime spetsiaalselt teki jaoks ka päris uue perepidi. Fotod lasin Jajaa koopiakeskuses panna kangale.
Järgmisena tegime valmis tekipõhja (pilt vasakul üleval nurgas) ja sellele sättisime riidefotod. Kinnitasin need tekile ääristuspistereaga ning oligi valmis teki pealispind. Vahele vatiin ja alla vooder ning saigi ema endale teki, mis hakkab siiski täitma voodikatte ülesannet. Siin ta ongi: esimene pilt on tehtud enne fotode kinnitamist, järgmised aga juba valmistekist.


Kui emal on külm, saab ta nüüd end oma uue teki sisse kerra tõmmata ja niiviisi soojendame me teda hoolimata sellest, et tegelikult viibime temast kaugel (tema Soomes ja meie Eestis).
Siinkohal pean vääga tänama oma asibaagat, kes tegi kõik selleks, et ajanappuses saaksin täielikult pühenduda teki valmissaamisele (s.t hoolitses laste ja kodu eest). Sest nagu alati, nii juhtus ka sel korral, et tõsiselt asja kallale saime asutud alles nibin-nabin mõni nädal enne tähtaega.
😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.