Vajadus õmmelda…

TK KÄSITÖÖKOHT KORDA

MULINEERAAMAT

Tänu sellele projektile otsustasin lõpuks oma kodu sel viisil ümber korraldada, et saaksin omale päris enda käsitöönurga. Kuna see nõuab palju kolimist ja mööbeldamist (vaja mõned mööblitükid korda teha, lauad ehitada, kõiksugu karpe teha ja kaunistada), oli tähtaeg minu jaoks liiga varajane. Aga kindel plaan on olemas. Seega luban teha kõik enne ja pärast pildid ja hiljem siia üles panna. Projekti raames tegin väiksemat sorti korrastuse.

Minu mulineed olid paigutatud kapinurka sel viisil:

Foto NAGI's: IMG_7869

See ei ole ju päris normaalne olukord?

Foto NAGI's: IMG_7871

Harutasin pusad lahti ja laotasin kõik niidid tooni järgi ritta:

Foto NAGI's: IMG_7873

Tahtsin niidid süstematiseerida toonide järgi. Samuti soovisin, et iga niidi juures oleks selle värvikood. Esialgu plaanisin teha sellise pika riba ja igale niidile oma tasku, et siis see riba rulli keerata. Aga kui ma veidikene mõõtsin ja rehkendasin, sain aru, et 1 x 1,5 m suurune “riba” ei ole just kõige mugavam niitide otsimiseks. Vähendasin natuke ühe niidi jaoks mõeldud tasku suurust ja otsustasin hoopis raamatu kasuks. Niidi-tasku tegin kilest.

Foto NAGI's: IMG_7876

Ühele “leheküljele” lõikasin kolm 8 x 28 cm suurust riba. Ühele niidile jäi 8 x 3 cm suurune tasku (ühele ribale 7 niiti, õmbluseks kulus natuke alla 1 cm). Õmblesin ribad sik-sakiga linasele kangale ja vatiinile. Sama lehe teisele poolele õmblesin ainult linase riide.

Foto NAGI's: IMG_7897

Sel viisil õmblesin kokku 4 “lehte” (8 “lehekülge”). Raamatu kaaned on ilma vatiinita puuvillasest riidest. Lehekülgede ääred kanditud. Aga piilume siis kaante vahele…

Foto NAGI's: IMG_7877

Foto NAGI's: IMG_7881

Valged, beežid, kollased, oranžid:

Foto NAGI's: IMG_7891

Punased, roosad, lillad:

Foto NAGI's: IMG_7892

Sinised, rohelised:

Foto NAGI's: IMG_7893

Pruunid, hallid, mustad:

Foto NAGI's: IMG_7894

Metalse läikega:

Foto NAGI's: IMG_7895

Pesin linast kangast väga kuumalt ja see on paraku suht kortus. Natuke annaks veel siluda, aga mitte läbi kile eksole 😳 (kus mu mõte varem oli?).

Igasse taskusse lõikasin libedast paksust paberist 3 x 9 cm suurused ribad, kuhu kirjutasin niidi värvikoodi.

Foto NAGI's: IMG_7896

Foto NAGI's: IMG_7888

Selle asjanduse plussiks on kahtlemata see, et kõik mulineed on ilusasti värvikoodiga tooni kaupa rivis. Samas, kui peaksin mõnda tooni juurde soetama, siis see teiste omasuguste hulka ei mahu (tõsi, mõnes kohas jätsin ruumi, kui oli võimalik) ja peab minema raamatu lõppu. Üheks miinuseks on võibolla ka raamatu suurus (laius 35 cm, pikkus 37 cm ja kõrgus 7 cm; meenutab sellist suurt kilest laste vanniraamatut :)) võrreldes kolme väikese karbiga, mis ennem ilusasti kappi olid mahutatud. Samas loodan, et minu valmivas käsitöönurgas leiab see raamat omale siiski väärilise koha. Eks aeg näitab, kui mugav seda kasutada on ja kui vastupidav see kile üldse on pidevale niidi sisse-välja toppimisele. Mingit paremat lahendust ma sel korral ei leidnud (mõned tagant-järele tarkused töö käigus siiski tulid).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.