Tsilla käsitöö

SUUREM TÖÖ

Käisin novembris lapsele jõulukleiti otsimas. Oli midagi ja ei olnud ka… Need, mis meeldisid, maksid ligi 700 krooni! Teised jälle, mis olid odavamad, tundusid kuidagi ülepakutud ja liiast või nägid sellised õnnetud välja. Mina vana ihnuskoi sellist rahasummat nagu 700 kr lapse kleidi peale, mida ta kannab paar korda aastas ja järgmiseks aastaks on sellest välja kasvanud, ei raatsinud kulutada. Mõtlesin ja mõtlesin, et mida siis teha ja kust kleit leida. Kapis rippus üks tumepunane sametpluus, mis oli kasutatuna saadud ja muidu väga ilus, aga küünarnukikohad olid kulunud.

Otsustasin, et lõikan varrukad lühemaks ja heegeldan varrukaotsad. Sealt edasi aga arenes mõte, et teeks siis juba allaossa ka heegelduse, et siis saab pluusist kleit. Ja nii ta sündiski…
Muidugi mitte valutult, sest lisaks heegeldusele tuli need osad ka omavahel ühendada ja seelikuosale vooder panna. Aga kõige raskemaks sai keskkoha õmbluse peitmine nö. vööga. Selle osaga ma päris rahule ei jäänudki. Võib-olla üritan veel nokitseda selle kallal, aga homme läheb kleit igatahes käiku.
P.S Ega seda lumehelbeksest ma ka rinnale tahtnud teha, ilma oleks ilusam, aga seal oli vähe hõredam koht peale lille eemaldamist, nii et tuli samas stiilis miskit asemele panna.
P.P.S Lapse peas olev kroon ei kuulu komplekti, aga kui juba pildistamiseks läks, siis loomulikult tahtis ta ennast juveelidega ehtida icj7

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.