Tikkimishuviline

Soovin tänada neid kaht inimest, tänu kellele blogi teoks sai: idee autorit Daivit (kelle julgustamiseta mind laiem ringkond ilmselt ei teaks) ning IT-ja nupumeest Harrit, kelle tehtud on pildid ja kujundus.

Tikkimisega tegelen nii umbes 2004.a-st, esimene suurem näitus Tori kandis leidis aset 2005.a. jõulude eel. Minu suureks üllatuseks leidsid rišeljöötikandis esemed endile kiiresti uued omanikud. Tagasiside oli läbinisti positiivne.

Ah et miks just rišeljöö? See ju nii keeruline ja aeganõudev. Tõsi, aega kulub, ent mulle meeldib asja järkjärguline edenemine. Tegelikult piisab sellest, kui tead 3-4 põhipistet ning neid omavahel kombineerides saab omanäolise ja huvitava lõpptulemuse. Mina kasutan rišeljöös eelpistet (kontuuride märkimiseks), sämppistet põhipistena ja sildade põimimisel ning kaunistamisel vars-, ahel- ja madalpistet.
Kasutan puuvillast kangast, niitidena mulineed või peenikest heelgelniiti (heelgelniidiga jääb tikand mõnevõrra tugevam).

Tihti arvatakse, et tegemist on masintikandiga ja üllatus on suur, kui teatan, et kõik on puhas käsitöö. Ikka käsitsi raamil, niidi ja nõelaga.

Klassikaline rišeljöö on muidugi valge, ent olen teinud ka näiteks punasele riidele punase niidiga või punase niidiga valgele riidele. Piltidelt on näha.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.