Suvelillekese nikerdused

Vanad võlad.

Tänase kehva ilmaga on hea arvutis istuda…. Olen pikka aega hoidnud silma peal vanadest ajsadest uute tegemise teemal, kuid kohe kuidagi pole jõudnud omi töid üles panna. Kuna ma põhiliselt omi töid vanadest materjalidest teengi, siis on mul sellesse teemasse palju töid lisada. Tegin valiku siis järgmiste asjade kasuks:
1. Trikotaazseelikutest pluusid… Ema on Stockmannist töötajate nännimüügilt ostnud olematu raha eest (vahel paar krooni, mõnikord suisamuidu) mulle hunniku trikotaazseelikuid. Kanda ma neid ei plaani, kuid kääre on nood juba kõvasti näinud. Materjal on hea, kuid limiteeritud, kuna ühesuguseid seelikuid eriti palju ei ole, juba 2tk on hea (tegu siis torukujuliste miniseelikutega – materjali suht napilt) Esimeses pluusis ära kasutatud kahte erivärvi ühest materjalist seelikut, kaunistuseks jupike tumesinist paela.

Teise pluusi tegemise tegi raskeks seeliku paremas nurgas olev tikand, mida tingimata ära tahtsin kasutada. Seelikud villase moega ja ainult 2tk. Seega jääke selle pluusi õmblemisest praktiliselt ei jäänud. Tikandi ära kasutamiseks on varrukad otstest laienevad ja vasakul varrukal otsas tikand.

2. Sametsärgist pihikseelik. Kasutatud riiete hulgast leitud trikotaazsametist särgi sai pisitütrele pihikseelikuks tehtud, kaunistuseks paelast lipsud.

3. Onutütre tööõpetuse tunnis õmmeldud hõlmikseelik ja välja lõikamise jäägid said kokku õmmeldud suure tütre etenduse pihikseelikuks. Värvel tõstetud, vööst taga suur lehv, pihaosal vahvelkrooked vastavalt kanga ruudustikule.

4.Viimane ja lemmikuim töö: pisitütre kleit ja pluus vanima õe pulmadeks. Kleit tuli ise õmmelda, kuna poes ei olnud nii pisikesele tüdrukule seda, mida ma tahtsin. Et oleks ilus, ei oleks valge, ja et oleks soe (pulmad märtsis). Alusmaterjaliks siis naiste siidpidzaamapluus (triikraua jäljega) , uus kombinee, valge trikotaazseelik ja hunnik kapronpitsi. Kleidi välja lõikamise jäägid said viimse räbalani kõik kangaroosideks tehtud ja kleidi kaunistuseks õmmeldud. Värvel ka juppidest, vooder kombineest, millele uus pits alla õmmeldud. Pluus lihtsa lõikega, kuid varrukaotstesse kangast venitades pits õmmeldud.

Sellised siis minu armsamad katsetused vanade asjade ümbertöötlemisel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.