Susa hobinurk

Teist päeva on Pärnus Tallinna väravate juures Hansapäevad. Ja päris ausalt – ei ole mina siinmail nii kifti üritust veel näinud! Kui palju on igasugust ilusat käsitööd – sugugi mitte keskajahõngulist nii kui alguses jutt oli 😛 Aga väga tore on vaadata kuidas inimesed on hingega põnevaid asju välja mõelnud ja nendega nüüd kauplevad.
Koht laada jaoks on samuti ideaalne! Eelmistel aastatel olid müügiletid Rüütli tänaval, aga seal oli silmnähtavalt kole kitsas ja inimesed ja müüjad ja telgid kõik üksteise kukil. Vallika aas – priima koht!
Tegime sealt ühe suuremat sorti ostu ka – sepalt korraliku malmgrilli. Ära on tüüdanud see pidev plekkufode vahetamine! Tore mees andis veel vinge grillikahvli ka pealekauba 😀
Aga veel laadast.
Ostsin taimedega värvitud lõnga!

Värvitud vasakult: kadaka, kaselehtede ja kummeliga. Ja see kirju on Aade lõng. Ilusad lillad toonid olid!
Veel oli laadal üks papi, kes müüs isetehtud rahvuslike motiividega ehteid. Väga-väga lahe, et selliseid ehteid tehakse!!!

Pilte laadast näeb siit:

Üks tõrvatilk oli laadal ka. Mingi firma oli hankinud suurtes kogustes neid kõige tavalisemaid juba 10 aastat turgudel müügis olevaid “linasest” lõngast pitskampsuneid, sinna oma firmasildid külge kleepinud ja müütas neid nüüd laadal eesti käsitöö pähe! Müüjal käis uhke jutt ka kauba juurde – kuidas neil puha kunstnik tööd teeb ja kangaid saadetakse jne. Mis kangaid huvitav? Need on ju kootud kampsikud 😯 . Aga seda töökoda siin Eestimaal tahaks ma päris oma silmaga näha kohe! Või äkki oli Eesti-Ungari ühisfirma – ungarlased teevad, Eestist on kunstnikud ja “kangas” ja siin siis müüakse kui meie käsitööd 😛

Teistel teemadel ka 🙂
Täna käisin tädi sünnipäeval.
icon_hb
Olin talle juba ammu lubanud teha Päikse. Tegin nüüd sünnipäevaks ja päike sai selline paks kollasekirju padi:

Pildil ta tundub veidi lame, aga tegelikult on selline kena töntsakas 😛
Vooder ja tagumine pool on kollasest lepatriinudega fliisist.
Padja läbimõõt umbes 65cm. smile_som

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.