Sireti pesakast.

Õhtust!
Olen sel nädalal kaks päeva mehega tööl kaasas käiniud, see siis nagu Tallinna ekskursioon.:P Kuna hommikune äratus on kaubavedajal kell 4, siis pole õhtuti midagi nokitseda viidsinud. Aga laevu ja lennukeid olen vahtida saanud küll ja poisil esmaspäeval puhta vedas, käisid loomaaeda kaupa viimas. Kena küll vihmaga autos istuda, sõita ja loomi vaadata. Kas teadsite, et ahvid joovad mahla ja allikavett? 😉 Seda sama, mida meiegi poest ostame! Mina nüüd tean.
Minu seni parim vaatamisväärsus oli Tallinna vanalinn, hommikul 7-9.30-ni. Kas olete nii inimtühja Raekojaplatsi näinud?

Ja kus oli ikka käsitöö poode! 😯 Mitte just Raekojaplatsis aga pea igas pisikeses kõrvaltänavas. Vahtisin seal vaateaknaid, suu ammuli ja ahmisin ideid. No rahvuslikule projektile saab sealt küll rohkelt inspiratsiooni! Ise asi, kas ma neid teostada viidsin. 😳 Ja Raekojaplatsi nurgapeal on tore Eesti Käsitöö pood. Seal paistis ka toorainet olema, igatahes villaheiet ja loori paistis küll kenades kirevates värvides olema ja 27.- loori tuustaka eest, mis mitte väga väike ei olnud, polegi ju hirmus kallis, nagu vanalinna kohta arvata võiks. Noh, usun, et paljud teist on neid poode ka külastanud (ja kindlasti teeb keegi sinna ka neid käsitöid) ja on asjaga rohkem kursis, aga ma polnud vanalinna no vähemalt 10 aastat sattunud.:? Kahju ainult, et poed kella 10-est lahti tehakse aga selleks ajaks on kaubikud sealt juba oma teed läinud.:( Homme lähen jälle vesistama…. võtan poja ka kaasa, tal seal ka puust autosid vahtida ja vessata. 😉
Aga täna tööpäeva ei olnud ja ilm oli ka rohkem vihmane kui ilus. Minu meeskond vahtis minu selja taga DVD-lt multikaid. Vot niimoodi:

Aga mina teostasin oma sinise vol.2-e. Tulemusest õnnestus mingil päikeselisel hetkel ka liivakasti kaanel pildiseeria ära teha. Ainult kaelas unustasin teha ja meelde tuli siis kui fotoka patareid olid juba laadima pandud. Tegin telefoniga, ei tulnud suurem asi pilt aga massiivsusest ehk ettekujutluse ikka annab. Nüüd hunnik pilte: (klikitavad peaksid olema!)

Foto NAGI's: P7170059
No seda viimast pilti ei saanud siia ühelgi muul moel panna, sorry ebakorrektsuse pärast.
Materjaliks siis 100% klaashelmed, tamiil ja helmeniit.Hõbedased kinnituse vidinad. Kahju et täpset kaalu käepärat pole, päris raske teine.:) Ja miks ei peakski olema, risttehnikas põhi on 6mm helmestest ja ega need teisedki seemnehelmed pole. Nüüd ei oskagi öelda, on see pidulik või igapäevane ehe?! Igaljuhul õnnestus teha 100% veatult ja üle hulga aja olen ise täiesti rahul. Muidu ikka kipub niit väga ebasobivas kohas otsa lõppema või avastad hiljem mõne praoga helme, mis hullemal juhul suvatseb veel lõppviimistluse käigus pooleks minna. Omaette töö on alati helmeid enne töösse panemist ükshaaval üle vaadata, nö. kvaliteedi kontroll.
Veel sai pildile sihukene kraam, mis kasvab mul otse maja ees, endises lillepeenras.

Maitsvad kollased vaarikad. Ime, et sellise vihmaga üldse valmis saavad.
Muide, just praegu näen aknast meetrijagu vikerkaart. Vedeleb teine kahe pilve vahel ja sugugi mitte väga madalal. Ma arvasin, et päike juba loojunud aga ju siis ikka on veel kusagil.:)
Ok, hüva ööd! Ma hakkan nüüd igavlema, sest teha enam midagi ei viidsi ja magama ka ei taha minna.
Tsaukiiiii!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.