Silpsolpsu käsitööpäevik

Lõngapäev Süvahavval

Jätkuks mõned nädalad tagasi toimunud sai täna teoks lõngapäev. Meie ämmaga olime jälle platsis! Seekord oli põhitegevuseks lõngade taimedega värvimine. Samas sai õppida veel kõlavöö kudumist, mitmesuguste paelte punumist, vana paja taastamist. Sepp oli jälle platsis ja muid huvitavaid tegevusi veel. Villavabriku ekskursioon ka, aga seal ma juba käisin eelmisel korral. Mina läksin seekord eesmärgiga lõnga värvida. Pottides podisesid kilpjalg, kollane karikakar, malts ja angervaks.


Malts

Väga põnev on see taimedega värvimine, sest kunagi ei tea täpselt, mis tulemus sealt tuleb. Esimene potitäis tuleb üht tooni, järgmine juba teistsugune.

Minu lõngad


Minul sai värvitud 3 tooni lõnga, need siis näha viimasel pildil. Maltsa jätsin välja, kuna halli ma ei tahtnud, kuigi hall toon tuli ka väga ilus. Roheline on värvitud kilpjalaga + vaskvitriol. Järgmine siis kollane karikakar + maarjajää. Viimase, beeži tooni värvisin esialgu angervaksa + maarjajääga. Jäi helebeež – ripub ülemisel pildil vasakus servas rohelise kõrval. Tahtsin ikka tumedamat. Viskasin ta siis lõpuks veel kilpjala potti, kuhu vahepeal oli maarjajääd lisatud. Lõpptulemus sai tumedam beež.


Üks kena päev oli järjekordselt! Aitäh korraldajatele! icon_hb Aga ma olen nüüd neist kahest järjestikusest käsitöisest päevast nii väsinud, et keegi võiks homme mu eest tööle minna! 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.