sillulullu pisitegemised

Mõned päevad tagasi üritasin postitust teha, kuid siis tegin vist mingi vale liigutuse ja kogu postitus kadus. Ei olnud jaksu uuesti otsast peale alustada. Üritan taaskord.

Pidime kooli aastapäevaks kooliga seotud või kooli logo/pildiga meeneid välja mõtlema ja parimad neist ideedest kuulusid ka teostamisele. Mitte ilmtingimata ei pidanud idee väljamõtleja olema ka teostaja. Mina ei julgenud pinali-ideed välja pakkudagi (no et sina jälle oma pinalitega!), kuid kui see idee kellegi teise poolt välja käidi ja teostajat otsiti, siis sain rõõmsalt käe püsti tõsta ja teatada, et mina teen!(Igaljuhul kordi lihtsam, kui kirikindapaar kududa- au nende tööde teostajatele!).

Mõte oli õmmelda pinal, millel peal prinditud foto vana koolimaja pildiga. Fotosid oli kaks erinevat- üks hoone peasissekäigust, teine järve poolt (hoone tagant) pildistatud. Mulle isiklikult meeldib see järve poolt pildistatud foto rohkem.

Pinalid on õmmeldud linasest kangast. Üks tumehallist, teine beežikast kangast. Raamiks piltide ümber puuvillased pitsid. Kusjuures- kõige keerulisemaks ja aeganõudvamaks kogu selle pinaliõmbelmise juures osutuski pitside korrektne külgeõmblemine.

Tumehall pinal järveltvaatega.

Mõtlesin kaua, millist kangast voodrika panna. Kas mõni vaoshoitud ja soliidne või üllatuslik ja värviline. Võitis üllatusmoment. Hallile pinalile tegin voodri roosilisest kangast- Aianduskoolis ju kasvatatakse roose! 🙂

Heledam pinal.

Vooder veelgi värvilisem.

Igal tootel pidi ümber olema ka pakend. Mina õmblesin pakendiks lihtsad puuvilla-linasegused kotikesed, kotisuus kokkukrookimiseks takunöör.

Tegelikult juba enne nende pinalite õmblemist sai valmistatud pinal ka ühele väga toredale kursaõele. See roosikangas meeldib mulle väga! Hiljem vaatasin küll, et see roosidega vahetükk oleks võinud olla täpselt pinali keskel, oleks paremini mõjunud, aga olgu peale, läks seekord nii.

Kuna neid prinditud fotosid jäi veel mõni üle, siis lunisin ühe endale ja tegin isiklikuks tarbeks ka ühe pinali- materjalid olid kõik minu enda omad, välja arvatud need prinditud pildid, nii et võisin teha küll! 🙂 Muidu kõik sarnane, lihtsalt see pilt oli mõõtmetelt veidi suurem, kui eelmised kaks.

Veel ühe koolitööna oli tarvis valmistada mingi pakend paberist või papist (näiteks punumistehnikas). Punusin ajaleheribadest, voodri õmblesin linasest kangast, pits puuvillane. Karp sai suhteliselt suur.

Eelmise aasta näitamata tööd said vist nüüd näidatud. Edaspidi üritan mõnda värskemalt valminud tööd siia postitada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.