SIK-SAK SEHKENDAB

Foto NAGI's: kleidike4

TIKANDID KLEIDILE, JAKILE JA TIKITUD KAELAEHE, KÕRVARÕNGAD…

Üks suurem töö on jälle valmis saanud. Seekord oli minu ülessandeks tikkimine, tulevane kleidikandja lõikas ja õmbleb kleidi valmis ise. Minu tegemiseks jäi tikandite paigutus, mõtlemine ja tikkimine. Seekord anti mulle jälle vabad käed:) , aga meeldivad kleidikandjale ikka rukkililled ja karikakrad. Eks ma siis püüdsin tabada seda kooslust ja paigutust.

Foto NAGI's: kleidike5

Komplekti juurde sooviti rukkililledega kõrvarõngaid. Minu praktiline meel soovib alati, et kui juba teha selline suurem töö, et siis oleks võimalus igatepidi kombineerida seda komplekti. No, et kui jaki võtame pealt, et siis vöö ja kaelaehted sobiksid ja täiendaksid seda tervikut. Ja nii siis sündis minu poolt sinna komplekti ka üks kaelaehe.

Foto NAGI's: kleidileehe

Ehtekomplektis kasutasin südamikus ka pärlikesi. Kogu ülejäänud komplektis aga ei kasutanud.

Foto NAGI's: kleidileehe1

Tikandid kombineeritud endal, joonistatud vaba käega kangale. Inspiratsiooni ammutame ikka L.Kirst raamatust “Muhu Tikand”. Vaatad mustreid, värve, paigutust ja siis hakkab endal ka inspiratsioon mühinal müttama:). Teinekord lähen www.muhutikand.ee lehele ja sealt e-õppekeskonda, mille kasutaja olen, lehitsen seal mustrikogus ringi ja siis on juba julgem tunne katsetada.

Foto NAGI's: kleidike3

Tikandid tikitud sellisele õhemale kangale, lõngadeks ikka peenvillased tikkimislõngad.

Foto NAGI's: kleidike1

Foto NAGI's: kleidike2

Selline suurem töö on siis valmis saanud, aga ega sellega tegemised otsa pole saanud. Uued tööd juba tegemisel. Varsti hakkab töölkäimine juba käsitööd segama:). Väljas on jätkuvalt sügav talv, paar päeva tagasi kihutasid lumesahad mööda suurt maanteed ringi. Vaatasin Susa Pärnus tehtud pilti, kus lillepeenar päiksepoolses küljes täies hiilguses lumest puhas. Meil siin Võrumaal on veel sügav talv:) Pildid tehtud 03.aprillil 2013, aga pean lisama, et lund on sadanud juurde:)

Foto NAGI's: 03.04.13

Foto NAGI's: 03.04.2013
Täna õnneks lund ei saja ja paistab ilus päike, kuigi hommikul oli -8C kraadi… Kena kevadet!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.