Saare talu vildikamber

Tohutu “kultuurilaks” Heade Mõtete Linnast !!!!

Et kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada sellest, et tulime saarelt vahelduseks mandrile kultuuri nautlema. Alustuseks tarbisime neljapäeva õhtul Viinistus Kivirähulikku kriitilist ja torkavat “Keiserlikku kokka”, lõpetasime laupäeval Tallinnas Disaini-ja Tarbekunstimuuseumis Tekstiili Liidu aastanäitusega ja CocaColas uue Eesti mängufilmi “Taarka” vaatamisega. Kõik eelpoolöeldu oli väga hea ja tasemel, tasus nautlemist küll ja jäi ülegi.

………aga vahepeal , oli tõeline POMM…..

Pidime minema “Ruja” esietendusele Tartusse ja mõtlesime , et lööme kohe kaks kärbest ühe hoobiga ning lähme vaatame ka Teaduskeskuse 4D kino Lõunakeskuses. No oli see vast “kinu”, ma kiljusin nii mis kole, mu vend , kes mu ees istus ütles ka pärast, et jube kisa tuli seljatagant.
😯 Aga, mis sa hing teed, kui sõidad koos istmega, tohutu tuulehoog näkku puhumas, juuksed sirgelt taha suunatud ( mu lokid??), põsed loperdamas selja taga mööda kosmost ringi meeletu…meeletu kiirusega….ümberringi sähvivad mingid tuled ja teised ulmeaparaadid .
Kes pole seal käinud, aga on sõitnud lõbustuspargis “Ameerika Raudteel”, vot siis võib umbes ette kujutada. Õnneks kestis see ainult 5 minutit, rohkem poleks vastupidanud ka. Igas-tahes võimas elamus !!!
Juuksed horisontaalselt taha suunatult suundusime Vanemuise välilavale “Rujat” vaatama. No, kes siis Rujat ei tunne (kui muidugi vanust rohkem kui 35) , või, kes siis poleks näinud näilejaid, või teatrilava….kõik on , kindlasti !!! Aga midagi sellist, nagu me reede õhtul nägime, me varem näinud polnud.
Huvitav lava oli püsti pandud, kuna rahvast palju, oli iga näitleja liigutus ülesfilmitud ja suurele ekraanile kõikidele nähtavaks tehtud. Operaatoreid oli seal umbes 6, kusjuures osad näiteljad filmisid ka üksteist ja iseennast. Õhtu edenedes, etendus kestis 3,5 tundi , saabus pimedus ja valguskunstnik Palle Palme aina andis effekte juurde, mis kulmineerusid lõpuks suureks uhkeks valgusmänguks.
Ja no näitlejad…pole lihtsalt võimalik, kui andekaid inimesi meil ikka on. Priit Võigemast, minu venna Reinuna, oli lihtsalt nii super, et pisarad tulid silma ja oleks tahnud talle pärast kaela langeda. Naersime ema ja teise vennaga nii, et piss püksis, lapsepõlv tuli meelde, sest tegevus toimus ju 70-80 nendatel. Rein, aga küsis kõrvalt kogu aeg, et: ” mida te naerate ?????? ” . Eks inimene ju ennast kõrvalt ei näe, meie pere jaoks oli see täielik de ja vuu…ja oli tunne, et etendus ongi meile kirjutatud, et meenutada minevikku.
Sergo Vares, keda oleme harjunud nägema “Kodu keset linna” mingi 16-a. teismelisena tegi ka suurepärase rolli U.Alendrina ja no Risto Kübar Nõgistona…naera puruks…nii sarnane. Ilmselt on kõvasti tööd tehtud vanade filmilõikudega. Ja kui hästi kõik laulavad…lihtsalt super hästi !!!
Laule oli ka parasjagu palju, ehk kõik tuntumad said ära lauldud.Aga sugugi mitte igavalt, et lihtsalt ansambli saatel keegi laulab….peate seda ise nägema….

Huvitavalt oli kasutatud vanu ETV arhiivilõike, homeerilise naeru tõi saalis esile kahekümnendates Reet Linna või päris poisike Vahur Kersna või tundmatuseni noored Karl Martin Sinijärv ja Uku Kalle Raid.icj7

Kokkuvõtvalt võib öelda, et kellel vähegi võimalust ja kes on üle 35 aasta vanad ja kes veel suudavad sinna pileteid hańkida soovitan soojalt võtta jalge alla tee Heade Mõtete Linna ning see etendus ära vaadata.
Mulle piisab sellest elamusest küll nüüd pikaks ajaks….

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.