Roheline

Sain ka mina lõpuks oma Käsitöö ajakirja täna kätte. Postiljon väidab, et tema on mulle pannud, aga mina väidan, et mina pole saanud. Lõpuks saadeti mulle siis uus ajakiri. Ei tea kes selle endale sai, varem pole nagu midagi kaduma läinud. Õhtul on nüüd siis mida lugeda.

Aga eile tegin endale sussid. Talvel külma ilmaga läheb põrand üsna jahedaks ja siis hea midagi villast otsa tõmmata. Võib muidugi sokke ka kanda, aga miks mitte vahelduseks susse teha. Need saab ka kiiremini valmis (ühe õhtu töö). Tegelikult tuli mul praegu just idee, et neid võib ju vabalt jõuluvana kingikotti libistada (teha nt jõuluvärvides- rohelise ja punasega).
Tegemine ju imelihtne! Kõik kindlasti oskavad, aga panen igaks juhuks õpetuse ka, kuna pole siin isetegijas seda kellegil näinud.

Sussid siis ise sellised:

Tuleb siis teha 3 motiivilappi. Üks täpselt nii suur, et motiivi diagonaali pikkus ühtiks jala pikkusega (see lapp peaks olema kinnissilmustest). Sellest saab tallaalune (mida tugevam teha, seda kauem peab vastu). Siis on vaja 2 ühesuurust väikest lappi, need võiks olla mustriga. Joonise pealt vaadatuna nr 3’st saab kand ja nr 2’e alla lähevad varbad. Väikeste lappide suurus siis ca pool suurest lapist. Siis kokku õmmelda ja valmis.

Aga võib ka kududa sussid, need tegi mulle tädi:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.