Ritney blogi päevik

Võõraid sulgi ja natuke taaskasutust smile_flirty

Suurem poja käis lasteaiaga munadepüha puhul Anglas mune värvimas ja meisterdamas. Kuna sinna mindi bussiga, siis poja ootas seda reisi suure ärevusega (minu poistele meeldib kohutavalt bussiga sõita – vististi seepärast, et seda saavad nad nii võrd harva.) Seal meisterdati siis munakarpidest kana või on see nüüd kukk ( ei olegi täpselt pojalt üle küsinud), värviti mune ja vatist tehti ka väike tibu – ma nii uhke ja näitan nüüd teile ka (eelnevalt küsisin ikka ka autorilt luba, piltide tegemiseks ja üles panemiseks):Minu kõigeväiksem venna, kes ei olegi enam nii väike, varsti jõuab oma pikkuselt mulle järgi ja läheb veel möödagi, revideeris ükspäev oma kappe. Pani kõik riided kokku, mis talle väikseks on jäänud või mõnel muul põhjusel selga ei passi. Nu on ikka tänapäeva teismelistel poistel maitse – oh issand. Ise ei oska küll nendele enam midagi selga osta ega kinkida.

Enne kui ema selle koti kuhugi viib, otsustasin ma ka sellele pilgu peale visata. Leidsin siis 2 pluusi ümber töötlemiseks ning 1 pluusi ja 1-d püksid oma pojale tulevikuks. Olgugi et need riided on u 155 cm pikkusele ja minu pojad alles 116 ja 92 cm pikad on. Küll nad kasvavad. smile_sik

pluusid enne

ja peale mõningast lõikamist ja õmblemist

Siniselt pluusilt lõikasin pikad varrukad ära ja sain endale lühikeste varrukatega kodu särgi.
Teise pluus põhi lõiked sain poja ühe praeguse pluusi pealt ja varrukad tulid lihtsalt pluusi jääkidest. Krae ja varrukasoonikkant kodusest kangakapist.


Tasku on pärit poja vanadelt suvepükstelt. Pluusile sai see õmmeldud nii, et moodustuks kaks taskut. Üks on siis see vana õige tasku – klapi all ja peale õmmeldes tekitasin siis ka teise tasku, jättes ülemise õmbluse tegemata.

Kui juba taaskasutuseks läks, siis õmblesin ka oma ühest vanast raseduse aegsest tuunikast väikese satsiseeliku.


Värvli sees on kumm, lipsuke lihtsalt ette õmmelud.

………………………………………………………………………………………………………………………………..

Siinkohal palun ma abi kogenenumatelt õmblejatelt – trikotaazi õmmeldes.

Seeliku puhul katkestas masin kogu aeg niidi ära ja jättis pisteid vahele. Sain natuke targemaks ja selle triibulise pluusi puhul oskasin juba kasutada õmmeldes paberit. Aga siis tekkis teine mure – nimelt jättis nõel kangasse augud, mis hakkasid edasi hargnema. Mida tuleb teha, et saaks korralikult trikotaazi õmmelda.

Mul on veniva kanga nõel ja tava õmbluse lasen üle overlokiga – Mida ma peaks teisiti tegema või tegemata jätma???

Kuidas teie venivaid kangaid õmblete sh ka fliisi???

Järgmise korrani

Seniks aga võite piiluda ka

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.