Ritney blogi päevik

Väljas on nii võrratult ilusad ilmad. Selliste ilmadega on kohe patt toas olla ja käsitööd teha. 9chin Tuleb vist õue kolid käsitööd tegema.

Enne neid ilusaid ilmasid, veel selle koleda külma ajal valmis minul lapiteki aplikatsiooni plokk. Suurema poja soovide kohaselt sai ploki peale lohe-draakon. Pildi joonistasime pojaga koos algul paberile, kust ma siis lõiked võtsin ja need kangale kandsin. Õmblemisega tegelesin juba poja une ajal ning hommikul ootas siis lohe-draakon oma heakskiitu, et kas ikka on sobilik poja teki sisse või jääb väikevenna teki jaoks. Õnneks kiidetigi heaks ning pidi kohe täitsa elus draakoni moodi olema.

Õnneks on meil kool õhtuti, ei pea vähemalt nendel päikselistel päevadel kuskil toas istuma ja õmblema, saab ikka väljas jalutada ja päikest nautida. Meil koolis tehti juba ettepanek, et võiks teha öö-õmblemise, siis saaks need vapustavad õhtud ka veel kodus tegutseda.

Kooli töödena valmisid klassikalise sirge seeliku konstruktsiooni järgi seelik ning klassikaliste pükste konstruktsiooni järgi püksid. Kuigi ma kartsin seda konstruktsiooni värki nagu punast tuld, siis pean tõdema, et tegelikult kui natuke süveneda asjasse, siis saab täitsa asjaga hakkama, seda siis peaks tõendama ka valmis seelik ja püksid.

Seelik: Mina tegin tunduvalt lühema kui tavaline klassika ette näeb. Seelikul taga tavaline lukk ja nööp, üleval värvel.

Püksid: Värvuselt tume-tume rohelised, pruunide triipudega, mis moodustub ruudu mustri. Kangas tugevam ja väga hästi langev ning mitte kortsuv. Pükstel lai värvel, kus peal ka sissevõtu voldid. Õmblesin pükstele ka kaks taskut peale, ääred kantisin sama kanga pahemapoolega (pruuni värvi)

Pildid on kahjuks sellised nagu nad on. Üritasin pükste ülaosast lähemaid pilte ka teha, kuid see kangas on nii tume, ja jääb kuidagi läikega ka, nii et aru saada ei olnud midagi, seega tuleb praegu nende piltidega leppida.

8jy7 Korra kuus on minu kohustus teha kodus süüa. Nu mitte lihtsalt süüa, vaid just seda mis retsept kalendrist vastu vaatab sel kuul. Meil see hea Selveri kalender, kus on igal kuul väga isuäratavad pildid ja retseptid sees.

Seal sai siis proovitud nüüd küpsiserulli. Minu retsept tuli maapoes pakutava mugavdusega ehk….
Mõru shokolaadi asemel panin piimashokolaadi, vanilli kohupiima asemel läks käiku tavaline lahja kohupiim, siis vaarikamoos, ning õunamahla asemel tuli leppida segumahlaga.

Maitse oli sellegi poolest väga hea. Külmas oleks võinud olla ainult paari tunni asemel üleöö.

Päikest teilegi!!!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.