Ritney blogi päevik

Tere üle pika pika aja.

minu tegemistest siis …. valmis said 2 paari pajalappe. Said teised sellised väga kirjud ja rõõmsad, vaja ju talv üle elada. Väga armsast lõngast, kuid kahjuks ei tea ma kas need praktikas ka kõlbavad. Lõng lihtsalt jäi poes pihku ning ma tahtsin teha midagi lihtsat ja kiirelt valmivat, lõngaks osutus Novita Nalle Colori, mis koosneb 75% villast ja 25% polüamiidist. (pildil nr 6 näha lõnga silt) Heegelnõel oli nr 2,5mm.

Esimese paari (pildil nr 1 ja2) jaoks leidsin õpetuse õpitoast, valmisid nad selle erinevusega, et tegin ringid läbimööduga 9 cm, siis tuli välja 6-st ringist. paraku jäid need pajalapid nati erinevad, kuna esimese lapi ringid tegin kinnissilmustega (võttis ikka väga palju aega), teise lapi ringid tegin aga ühekordsete sammastega.

Teise paari tegin peast, lihtsalt heegeldasin ringselt, kolmel ringil tegin heegeldused sammaste tagant, et jääks eri tasapinnad. Keskele heegeldasin lilled. Lille õpetuse leidsin -200 heegeldatud ruutu- raamatust, (lk 47, muster nr 28), jällegi selle erinevusega, et tegin ainult lille osa ning ühe õiemustri 1 ringi võrra rohkem. (kuni 5-nda ringini tegin raamatu järgi, 6 ringi tegin nii: 1as, 1ks samasse kohta, (7as eelmise ringi õielehe taha, 1ks kahe ks vahele) 5 korda, 7as eelmise õielehe taha, ühenda aass abil 1ks külge. 7 ring: 1as, (1ks, 3as, 9s, 3as, 1ks) igasse kuude aasa, ühenda aass abil 1ks külge. (6 õielehte). katkestasin lõnga.) Need lapid võib leida piltidelt nr 3, 4 ja 5.
3pildil on terve pajalapp, 4 võib näha lille natuke lähemalt (kahjuks ainult lillest ilusati pilti ei saanud) ja 5 pildil on lapp ilma lilleta.

Miks ma aga neid pajalappe üldse tegema hakkasin, nu põhjus oli ikka selles, et mul hõlmiku heegeldamine ikka veel pooleli. Kuna mulle meeldib teha asju mis kiiresti valmis saavad (hõlmik selline ei ole), siis pidin ma leidma midagi hõlmikule vahele. Õhtud koosnesidki nii, et üks päev hõlmik, teine pajalapp jne jne jne.
Hõlmikust mul veel jäänud teha varrkuad (nendest tegelt pool valmis, teen mõlemat varrukat korraga) ja siis pael.

Ma nüüd siis välja pead tuulutama ja kui tagasi jõuan siis võtan oma hõlmiku jälle ette smile_c0ti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.