Riis

PAKS KOLLANE KAMPSUN

Kuulsin sellist naljakat ja samas mõtlemapanevat lugu:
„Kas kõik peab olema võistlus, juba maast madalast?“ arutles mu kolleeg, kes oli käinud eelmisel õhtul oma poja lasteaia-lõpetamisel.
Lasteaias anti kõigile tunnistus, tantsiti ja lauldi ja seejärel mindi kuhugi muinasjutumaale pidu pidama. Ja lapsevanematega kooskõlastamata olid kasvatajad otsustanud teha kõigile ühe üllatuse: kuninga ja kuninganna valimise. Tüdrukud valisid kuninga ja poisid kuninganna. Võitjad said krooni.
Oh seda pettumust ja töinamist nende seas, kes tiitlist ilma jäid. Kuue-seitsmeaastasele ei ole eriline argument, et see on ainult mäng ja võita saabki ainult üks. Laste pidu oli rikutud, vanemad pahased.
Poisid lahendasid asja konstruktiivselt: vaesele kuningale anti metsavahel mõõkadega kere peale :wink:. Tüdrukute lahendus on teadmata 🙂

Aga kudumisest kah.
Veebruaris, kui väljas oli veel -25 ja lumi vööni (praegu raske ettegi kujutada), kurtis mu õde, et kaksikutel ei ole midagi täisvillast selga panna. Ja millega nad küll sügisel lasteaeda lähevad (ta muretseb mul alati ette). Mina tundisn kohe torget, sest MÕTTEIS on ju mul neile juba ammu hulk riideid kootud, praktika pool aga kesine. Niisiis lõngapoodi. Mõtlesin, et ostan seekord jämedama lõnga, et saaks rutem valmis. Peas muidugi oli plaan, et paksust lõngast ühevärviline ja lihtsas koes kampsun on ainult ajutine lahendus ja kohe-kohe koon ka korralikud mitmevärvilised ja soojad. Nagu näete, on praegu JUUNI, kohe on jaanid ja TEIST kampsunit ei ole 😳 . Aga tüdrukkaksiku kampsun on ikkagi valmis ja vajab näitamist.

Raglaan 🙂 see on mul nüüd ju pärast Raglaankampsuni kudumist selge

Kootud varrastega nr 6, mis minu jaoks oli esmakordne kogemus. Aga kuna kude oli ülilihtne ja lõng mõnus, siis harjusin kiiresti ära.

Jälle pisut suur, et oleks kasvuruumi ja pepu soojas.

Lõng Lana Gatto, Nuovo Irlanda, fine merino wool (lisatud oli ka 100% pure new wool, loodetavasti tähendab see seda, et tegemist on ikka naturaalselt villase lõngaga, mitte mingi ise välja mõeldud lõngasarnase tootega), masinaga pestav 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.