Regina näpuharjutused

Täna pajatan oma järjekordsest elukestvast õppesessioonist.Nimelt hankisin endale taaskasutuspoest rootsi kangasteljed.Ost oli täiesti impulsiivne,kuna poes oli hetkel sooduspakkumine,poeg oli hetkel Fordi bussiga kodus ja no muidugi on kangastelgede puhul ka vajalik paigutusruumi olemasolu. Seda ruumi mul õnneks ka on. Mõeldud -tehtud ja paras hunnik erinevaid puidutooteid sai koju veetud. Poeg oli ka õnneks suht õhinas ja püüdsime neid erinevaid prusse-lippe-rulle jm kaikaid kuidagi kokku saada.Kuid kahjuks polnud me kumbki töökorras telgi kunagi täpsemalt uurinud ,kuigi mina olen neid kaugelt näinud.Aga sellest on ilmselgelt natuke vähe.Kuigi telgedel on peal väga kena firmamärk-Aktiebolaget John A.Thulin&
Co,ei leidnud ka internetist täpset kokkupanemise õpetust ja peagi jõudsime ilmselgele järeldusele,et juppe peaks olema rohkem.Ja nii ta siis jäigi nukralt nurka.No peaks olema umbes selline-

Nüüd meenus mulle,et olen näinud ,et ERM-is toimuvad suviti õpitoad.Ja leidsingi,et sept-s tuleb kangastelgede õpituba algajatele.Aga regada veel ei saanud.Ettenägelikult liitusin FB-s kangakudujate grupiga.Ja siis paari päeva pärast pühapäeval FB-s info,et sügisene õppegrupp sai kiirelt täis ja kohe alustab kevadene grupp.Jess!!! Sain otsekohe registreeruda ja juba 13.märts oli esimene koolitus,õpetajaks Age Raudsepp. Ja õppisime neljakesi neli laup-pühapäeva ja oi kui tore see oli!
Muidugi see 2 esimest õpipäeva nii tore polnud,kui pidime käärima-niietama ja soatama (loodan ,et said õiged mõisted) See on ikka suur ja suht raske töö.Aga edasi on juba puhas rõõm – kui sa näed,et asi edeneb iga viskega ja see on nii põnev.
Algus-


Ja minu proovitükike valmis-

Ja siis tunnustatud kangakuduja tunnistus Tõnis Lukase ehtsa originaalallkirjaga-

Igatahes oli väga vahva,kõik kaasõpilased olid väga toredad.
Muidugi annan ma endale aru,et jälle on näpp antud järjekordsele pahele,mis neelab nii käe kui ka finantsid ja aja. Igatahes käib praegu suurem kangastelgede ülesehitamine ja vajalike lisatööriistade hankimine. Eriti tore oli ERM-is õppimise juures see teadmine,et kangastelgi võib kohendada nii harjavarre kui ka muude käepäraste osadega.Ja pole ühte ja ainukest õiget mustrit või täpses mõõdus varuosa,kõik on oma teha ja täpselt nii nagu võimalus-vajadus ja mugavus lubab!
Eks ma arenen nüüd vaikselt omaette.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.