Pusimised ;)

Täna köögis käsi rätikusse pühkides jäi pilk pidama selle pitsil ja siis meenus mulle, kuidas see heegelpits sündis 🙂

Hulka aastaid tagasi sai käidud Tallinna Tehnikakoolis lillekasvatust-haljastust ôppimas ja kuna nii mônigi tund oli suht igav, siis tagumise pingi rahvas tegeles käsitööga. Kes kudus, kes heegeldas, kes joonistas heegeldajatele mustreid 😉

Niimoodi see muster sündiski: algul lihtsalt joonistasin mustreid, hiljem heegeldasin ka ise portsu valmis. Kui mu mälu ei peta, siis peaks nii môneski Eestimaa nurgas olema vähemalt paar käterätikut, mida kaunistavad nende tundide aegu kribatud mustritest heegeldatud pitsid 🙂

Siit siis üks neist :

(Eestis vanematekodus peaks alles olema kôik mustrid, ilusti lillekasvatuse vihikutes muu tähtsa tunnimaterjali kôrval ja servas üles märgitud, pluss üks pits, mis kahjuks käterätiku serva kaunistama ei jôudnudki…)

Kui mônele praegustest isetegijatest tundus see olukord kahtlaselt tuttav, siis äkki istusime seal kôrvu? icj7

——————————

Something straight from my kitchen, with crocheted lace, and the background of how it came into life 🙂

While I was studying gardening in the capital, in Tallinn, during the most boring lessons our last row of students was very actively doing some crafting: one was knitting, one was crocheting and one was drawing patterns for others.

So that’s how it came to life: at first I was just drawing, later I started to crochet myself. And if I’m not mistaken there’s some towels in some parts all over Estonia with laces drawn by me and made during these lessons….

sunny

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.