põrnika tegemised

Ikka kotid 😉

Kui ma veel päris pisike olin, õmbles ema mulle sooja voodri ja flanellsisuga magamiskoti, mille sai kasvades teha sujuvalt hommikumantliks. Praegu kannavad seda peale vanni minu kõige pisemad.

Aga kottidest – vahest on vaja üsna rahulikku värvi kotti, et oleks võtta ka vähe kirjuma riietusega. Koti välimine kangas oli olemas, selline mõnus sametiselt pehme mantliriie; voodriks sobiva leidsin kangakotis tuulates. Selleks sai seesama magamiskoti riie, mis mu emal kunagi õmblemisest järele jäi. Päris suur tükk riiet jäi minustki järele, koti voodriks õnnestus ära kasutada lõigatud kangas. Voodri tegemine oli üsna vaevaline ja selleks, et seda jubetut mõtlemis-sättimistööd vähegi edasi lükata, tegin vahepalana omale ka midagi märsilaadset (). Mõõdud 50x41x9 (laius x kõrgus x sügavus), sanga pikkus 98cm, laius umbes 7cm, kui kott raskem, siis ei sooni õlga sisse. Mahutas uskumatult hästi kogu söögikraami, titetoidud ja soojemad riided, mis me loomaaeda kaasa võtsime.

Märsil pole voodrit ega sisetaskuid, aga käekotil on nagu ikka sees üks lukuga tasku ja paar lahtist, lisaks võtmetele oma nurgake-riputusrõngake. Väljast on kott vast igavavõitu, aga kui lukk lahti tõmmata, siis on mõnus näha rõõmsat tükikest lapsepõlvest. Ja kui tahaks ka väljast kotti elavdada, siis võib-olla saavad mõlemad omale tulevikus peale ühesugused pärlitikandid, aga praegu pole peal ei mustrimõtlemis- ega tikkimisvaimu 😉

***
Eile lubati elekter terveks päevaks ära võtta, niisiis pakkisime vastvalminud kotid ja suundusime loomaaeda. Mõned pildid, klikitavad.
Foto NAGI's: P7244548zoo Foto NAGI's: P7244549zoo Foto NAGI's: P7244601zoo Foto NAGI's: P7244604zoo Foto NAGI's: P7244629zoo Foto NAGI's: P7244652zoo Foto NAGI's: P7244658zoo Foto NAGI's: P7244711zoo Foto NAGI's: P7244730zoo

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.