põrnika tegemised

Panen nädalavahetuse kirja 🙂
Ajutised asjad kipuvad olema igavesed, eksole? Üksvahe käisin väga palju seljakottidega, igasuguseid laste asju vaja ju kaasa vedada. No ja siis mingi hetk sai nendest seljakottidest siiber, aitab, ma pole lasteasjade vedamise masin, vaja käekotti! Otsisin kaubandusest, lõpuks leidsime emaga sellise lössaka valge, lisaks oli tal ülihea hind. Lössakas vorm oli muidugi petlik – nii kui asjad sees, pole ma mugavamat kotti jupp aega näinud. Seesama valge kott sai ostetud just mõttega, et kasutan niikaua kuni leian parema. Aga vat on tõesti nii hea lõikega kott, et temast enam ei loobu. Ja juba mõnda aega plaanisin võtta lõike, et teha veel teinegi samasugune.
Vajaminevad asjad…

Tahtsin muidugi, et oleks nagu päris ja tegin alustuseks proovikoti. Hmmm…. tegelikult on lugu hoopis segasem 😉 Vaja oli lühikesi pükse, millega maakodus oleks hea ringi tuustida ja jalad ka päikest saaksid. Et kasutada ära kodusolevaid kangaid, valisin hunnikust enamvähem sobiliku suure tüki. Selline imelik pruun sigrimigri, aga maal ringiliikumiseks täiesti ok. No ja pole ma ju ka varem pükse täiesti ise otsast lõpuni teinud. Nii et kui oleks segamini läinud, oleks ka riiet veel olnud. Joonistasin meheõe püksid riidele, panin õmblusvaru otsa, lõikasin veel varuga välja ja õmblesin kokku. Valmis said, jalas mõnusad, kahe taskuga ja puha!
* Nüüd jõuame jälle koti juurde tagasi 🙂 Et sedasama riiet oli veel, siis mõtlesin teha ka koti samast materjalist. Niikuinii proovikas. Joonistasin valge koti kangale, lõikasin supervarudega välja ja õmblesin kokku. Pealt lukuga, seest voodriga. Ainult sisemist taskut pole, selle tegemist pean veel mõtlema ja nuputama enne kui hakkan “päris” tegema.

Õhtul lõpetasin tegemise päris hilja, et juba oli imelik masinaga vuristada. Siis avastasin, et sang võiks tegelikult pikem olla, harutasin ja lõikasin uue välja. Hommikul õmblesin külge. Aga öösel panin luku otsa väheke pärleid, jäi päris vallatu.
Tegelikult hakkab ka proovikott kõva tööd tegema. Et teda ulatab nüüd ka risti kandma, siis hakkan suvekodus krundil sellega ringi rändama. Mitte, et meil ilmatu suur krunt oleks, aga ikka hea kui lastega kadakate vahel nn matkates mõned asjad kaasas (suurele tütrele raamat, vanemale poisile plaastripakk, pisiplikale nuku ja mõni joonistusasi… mulle muidugi fotokas) Oh, kas siis kott tühi püsib! Küll midagi ikka on, mida kaasa vedada! Ja kuna pisike poiss rändab süles, siis kott igati praktiline – titeasjad ka sees.
***
Aga tänasest päevast veel. Tüdrukud olid maal, siis meie poisiga saime rahus omaette tegutseda. Peale loomuliku jalgrattasõidu toimetasime kõvasti köögis. Hakkisime rabarbereid, tegime osadest kooki, suurema osa pistsime sügavkülma.

Koogi peale läks veel kohupiim ja kõvasti suhkrut.

Ja kuna plikad pidid õhtul tulema ja tõenäoliselt näljastena, siis tegime veel lisaks kõigi lemmikuid viineripirukaid! Juustusaiakesed tulid boonusena, proovisin taigna paki peal olevat õpetust ja ausalt tulid maitsvad!

***
Nüüd lapsed magavad, pirukad on otsas, rabarberikoogini me ei jõudnudki, kõhud said enne täis. Aga homme on ka päev!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.