Pikne töötab kätega

Sain valmis oma olümpiatöö – saalomonisõlme tehnikas rätiku. See edenes uskumatult kiiresti ja on ühtlasi minu esimene saalomonisõlmes tehtud asi. Materjaliks on peenike lõng 50% lammast, 50% kitse, mis mulle poes kohutavalt meeldis ja millele ma aasta aega otstarvet ei leidnud. Rätiks ta passis hästi. Selline kohev ja soe.

Selle tegemine meenutas mulle üht koolipõlves tehtud “haapsalu salli”, mis mul 15 aastat kapis on seisnud. Otsisin ta välja, pesin ja kohendasin narmaid. Mulle meeldib selliseid asju teha, aga kandjat minust pole. Ükskõik kui kaua ma peegli ees salle kaela ei säti, ikka on tulemuseks üks haige lumememm, kes on ülemiste pallide vahe kinni mätsinud… Aga pilt siis:

Vahepeal tegin lumehelbeid. Tumesiniste pärlitega helbed on tehtud 1:1 soomlanna blogist maha, helesiniste pärlitega helbega natuke improviseerisin. Mul on nendele mitu otstarvet mõeldud, kõige lihtsam on neid kinnitada kardinale.

Ja jalgpallifänni müts sai ka valmis. Õpetus ajakirjas Käsitöö, kevad 2006.

Üldiselt olen heegeldamiskonksu otsa jäänud ja kudumine üsna unaruses. Ja ma ei tea, mis pärlivärk see nüüd oli, ega mitte kurikuulus pärlipisik?! Atsihh…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.