nipetnäpet

SUVE SUUREMAD TEGEMISED

Kui suve algul jäid kaks vana madratsit oma eelmistest katetest ilma, tuli hakata uute tegemisele mõtlema. Need madratsid on toas kasutusel külaliste voodina ja muul ajal siis seina ääres nagu diivan. Kraamisin kapist välja kõik oma teksade jäägid ja nurusin mujalt juurde.

Esimese katte (maas) jaoks lõikasin hoolsalt sääred lahti ja taskukohad välja. Juhtusid ka üht tooni teksad olema. Ladusin materjali põrandale, servad serva peal, ja kinnitasin nööpnõeltega. Õmblesin siksakiga serva mööda ja saigi kaks ühes – materjal ühendatud ja väike hargnemisvastane efekt ka olemas. Teise katte jaoks oli materjal kirjum ja loobusin ka taskute väljalõikamisest. Need sattusid just madratsi külgedele. Sel madratsil (püsti) on ka kogu tagumine pool teksahõlmadega kaetud ning pikkade pistetega käsitsi kinni õmmeldud. Hoiab väga kenasti.

Kui sain endale kaks suurt kotitäit varandust (loe: lõnga), siis oli selle hulgas ka valmisheegeldatud ruudud. Mustade ja punaste ruutude ühendamiseks kulus päris mitu õhtut. Vooder sai kelmikalt kollane ja kotisuu mustaks sobis ühe särgi ülemine pool. Käeaukude kohad jäid kenasti paelaaukudeks. Pael on keerutatud villasest ja linasest lõngast. Kotti sai pärast pildistamist veel saaja soovil täiendatud. Heegeldasin õlarihma lisaks.

Esimest korda proovisin heegeldada mõõtu. Aasta Isa tekile sai 2 mustast ja 2 valgest tokist valmis 6 lappi. Peotäis musta ja mõni meetrit valget lõnga jäi veel üle.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.