Nii ja naa

Heidemüts sai lõpuks ometi valmis. Pesumasinasse panin ta koos tavalise pesuga. 40 kraadi ja 800 tsentrifuug. Aga poole pealt hakkasin muretsema, et äkki vanub kokku. Passisin tükk aega pesumasina ees ja katsusin pause nupule pihta saada sel hetkel kui heidemüts paistab. Nagu miski arvutimäng. Lõpuks sain ikka õigel hetkel pihta. Midagi targemaks ei saanud. Aga lasin masinal vee välja pumbata ja võtsin oma mütsilotu ikkagi masinast ära. Tundub, et sai just õigel ajal. Natuke oligi ühekohapealt kokku vanunud, aga see tuli kergesti lahti.
Vormisingi peas ja kiskusin ta ikka jupi maad suuremaks kui ta alguses oli.
Ega ma mütsil rahulikult kuivada ei lasknud. Proovisin teda ikka õige mitu korda pähe ja iga kord kommenteeris mees teda uue “pärliga.”
“Laula nüüd bluesi ka, see sobiks su mütsiga.”
“Tere väike neeger”
“Mu pärlid karbis tuhmid, nurgaks üksik suveking, moest läinud vildist kübar…”
Nojah. Igatahes saab sellest saunamüts. Mulle endale või õele sünnipäevaks, veel ei tea.
Selline kole oli ta alguses:

Minu Lilly lehesall edeneb jõudsalt. Olen nüüd kõikidest arusaamatustest üle saanud ja lasen aga kätel käia. Mõningaid takistusi tuleb siiski ette. Näiteks tõmbas väike kutt eile mu mustri ribadeks ja sõi muist ära, nii et ma pidin uue välja printima. Ja täna hommikul ajasin read segamini ja sokerdasin natuke, mis lõppes sellega, et ma harutasin mitu rida üles ja lõpuks pidin ikkagi ühe silmuse kokku võtma, et asja jälle klappima saada. Aga üldiselt edeneb ta siiski tasapisi ja uue salli lõng on ka valmis vaadatud. Praegune on kõige tavalisemast villasest lõngast. Lihtsalt sellepärast, et mul oli seda suht palju käes. Järgmiseks lõngaks tahaks võtta sinist puuvillast (sain ämma käest terve kotitäie igasugu erinevat lõngakraami ja see on nüüd üks lõng sealt kotist). Mul on seda 100 g ehk 300 m. Ei tea, kas tuleb välja 😕 Aga õnneks ei pea ma selle pärast veel tükk aega muretsema, sest praegusest sallist jätkub veel mõneks ajaks tegemist küll.

Ajaa.. kuti uued papud käisid ka täna pesumasinas ära. Aga pilti näitan neist siis kui nad valmis saavad. Mul on nendega üks põnev plaan 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.