Näpukad

Niisiis, väikestviisi hakkasin tegema ettevalmistusi munadepühadeks. Ei tea kust, aga miskipärast tuli tahtmine pajuvitstest pärga punuda. Vahemärkusena pean tunnistama, et pole kunagi midagi sellist teinud. Kusagilt interneti sügavustest leidsin õpetuse, kuidas see töö õieti käib. Aga nagu elu on näidanud, alati tegutsetakse ennem, kui loetakse juhendit. Ega mina polnud ka mingi erand. Ennem sai ikka metsast pajuvitsad koju toodud. Õnneks ma päris puusse ei pannud. Vitsad said enam vähem sobilikud. Pikemaid oleks võinud väheke rohkem olla, aga see selleks. Alustuseks proovisingi väiksematega. Tulemus väga hull polnudki. Ja juba ongi mõte, mida sellest teha ja kellele anda. Emadele valmistab ju kõik laste valmistatu rõõmu.

Teise pärja punusin pikematest vitstest, aga kahjuks oli neid natuke vähem. Tulemus oleks kindlasti ilusam jäänud rohkemate vitstega.

Kaunistusteks viltisin paar natrsiss, ühe ülase ja pajuvitsad. viltimise teema on ikka veel aktuaalne. See tundub olevat nagu mingi haigus, mida põen juba pikemat aega.

Ja lõpptulemus näeb väja siis selline:

Nüüd siis teist pärga kaunistama, viltima…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.