Muraka meisterdusi

PALVEHELMED

Sinna on juba aastaid, kui käisin Itaalias. Veneetsia, Firenze, Capri saar ja sini-sinine Türreeni meri, Rooma… Missugune kunsti, kultuuri kontsentratsioon!!!! Vatikanis muidugi käisime ka, ja Püha Peetri katedraalis. Seal, kus on Peetruse kuju, mille (metallist) varvas on kulunud õhukeseks-õhukeseks. Sest selle kuju juures käiakse õnnistust saamas. Minagi ostsin lähedalasuvast poekesest kolmed palvehelmed, võtsin need pihku ja astusin katedraalis järjekorda, ikka selle püha kuju manu kulgevasse järjekorda. Ja kui järg minuni jõudis, paninin minagi oma pihud, oma vastsed palvehelmedki püha Peetruse kuju varbale – ja mõtlesin, kiiresti ja kogu mõttejõuga ja kõigile oma kallitele.
Kahed palvehelmed kinkisin koju jõudes kahele väga erilisele inimesele. Ühed jäid mulle endale, meie peresse. Ja kui ma neid aeg-ajalt taas vaatan, tuleb see Vatikani katedraali suursugusus ja eriline ülevus taas meeltesse. Ja kui näen teleülekandeid sellest pühast paigast, on suur äratundmisrõõm – ma olen seal olnud!

Helmeid originaalilt lugedes püüdsin olemasolevatest materjalidest midagi analoogset nikerdada.

Ja et juba püha teema oli esile kerkinud, siis paar paari kõrvakaid kah.
Ja tegelikult… ma kohe ei teagi… no loodan südamest, et kellegi usulised tõekspidamised ei saa sellest minu tegemisest riivatud….

Ja et postitusse ka pisut värvikirevust lisada, siis ühed käreroosad teokarpkõrvakad.

Ja veel midagi roosat 😉 .

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.