Mõtle suurelt !!

Lihtne suvine õmmeldud kott (easy sewed bag)

Ükspäev tuli sõnum teatega, et kaupluses “kanagas ja nööp” on alanud suur allahindlus, hinnad kuni -70%. Tormasin siis kohe kohale kuna plaanis oli õmmelda suveks kott. Lootsin, et saan ilusa kanga, hea hinnaga. Kahjuks aga pidin pettuma sest minu maitsele ei olnud seal sobivat kangast ja allahindlus 70% oli ainult mõnele kangale. Enamus kangast oli ikka tavahinnaga.
Sõitsin siis kilomeetri eemale KangaDzunglisse. Salajasi lootsin, et sattuks hea vahetuse peale. Nimelt töötab seal poes üks müüjanna, kes on kõike muud kui kliendisõbralik. Mitte kunagi ei tereta ta vastu, kui küsida midagi saan ainult mõne nähvatud sõna vastu. Nõu mingi kangaomaduste kohta ei tasu temalt küsida. Seekord mul õnneks vedas. Vahetused on vist suvepuhkuste tõttu segi ja olid tööl mõlema vahetuse inimesed. Sellega mul vedas ja vedas ka kangaga. Kohe leidsin mis vaja. Kokku läks koti materjali peale kuskil 80.-. Pealmine pool on linaneriie ja sisse panin tugeva presendimoodi voodri. Linane ei kannataks raskust ja veniks kiiresti välja.

Koti lõiget mul ei olnud, oli ainult idee.
Otsisin siis kodust riiet, et mis sobiks üles serva. Algselt tahtsin valget teksat aga kaltsukotis ei olnud midagi sobivat. Silma jäi siis teksatagi ära lõigatud alumine serv. Hea tugev riie ja värvid ka sobisid. Ära lõigatud varrukates said kotirihmad.
Kangad olid siis mul algselt sellise kujuga

Koti alumised nurgad õmblesin läbi nii, et moodustus 10cm laiune koti põhi.

Osta.ee-st sai ostetud kotitäie segu hot fix kristalle ja proovisin siis esmakordelt neid kleepida. Plaanis on neid veel panna nii, et terve lille ümbrus oleks kaetud.

Siis lõikasin valmis rihmad ja ülemiseserva.
Kuna teksat sisevoodriks ei jätkunud, panin sissepoole teugevdusega kaetud linaseriide.

Siis tegin mõned voldid nii esi- kui tagaküljele ja ühendasin tükid omavahel ja valmis ta saigi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.