Mirjami hobiblogi

NAISELIKKUSE MÕÕDUPUU?

Hmm…. mis on see naiselikkuse mõõdupuu? Kas see on soeng, meik ja viimase vindini hoolitsetud välimus igas olukorras? Või steriilselt tolmuvaba klantspildilikult läikiv kodu? Või pirukalõhnaline pitsivahus kardinate ja linikutega elamine? Mingi käitumis- ja olemisviis? Või hoopis see miski seletamatu ja lahterdamatu, mida lihtsalt hoomad kellelgi olevat ja teisel mitte nii väga?

Jahh, naljaga pooleks, leidsin enda jaoks selle mõõdupuu vanas sukakotis. Või õigemini selles, mis selle tühjendamise tulemusena tekkis: näppudega kinnissilmuseid kasutades punutud saunamatis:

Läheb sauna kuivatusruumi jalgealuse soojendamiseks – pehmendamiseks. Sisaldab kolme põlvkonna naiste nailonsukki, -sukkpükse ja -põlvikuid (ämm, mina ise ja mu tütar). Lisaks sain lõpetamiseks endiste kolleegide käest ka musti sukkpükse, mille kandmist ise ei harrasta. Kogutud ikka pikema aja jooksul, tärmineid paika panna ei oska, kuskil 7-8 aastat kindlasti ja paaride arvu öelda ka ei oska, neid oli suur kilekotitäis. Algselt plaanisin materjali telgedel kududes ära kasutada, kuid katsetades ei jätnud seda õiget muljet. Siis tuli mati idee – mis täitsa sobis – asi jäi tõhusalt paks ja raske, ning seetõttu ei kipu laudpõrandal väga “sõitma” ka.

Teostuseks õmblesin mõne pistega sukkpüksid (sukad, muu kraami) varbaidpidi kokku ja hargivahe puhul aitasin pisut kääridega ka kaasa, et materjal ikka enamvähem ühepaksune jääks.

Jepp, võib küll muigamisi öelda, et minu jaoks naiselikkuse mõõdupuu – seepärast nii kaua tulemuseni jõudmine aega võttiski 😀 Olen pigem püksikandja ja sestap katkisi sukkpükse väga ei kogune.

Ja lõppude lõpuks on igal meist omad mõõdupuud, millega mõõta ja mõõtu võtta – ja nii ongi õige ja hea 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.