Minni tegeleb…

Tere üle pika aja!

Omalegi jahmatuseks avastasin, et eelmisest postitusest möödas juba üle kuu, kuhu see aeg küll kadunud on?! Ei oskagi kohe, millest alustada! Eks ikka vanade võlgade likvideerimisest.

Kõiksepealt mäng, kus vastata viiele küsimusele ja selleks andsid mulle teatepulga DREX ja KYLTS225.

Reeglid: Mängija vastab viiele küsimusele ja pärast seda saadab mängu edasi viiele-kuuele inimesele. Seejärel teavitab neid sellest nende blogide kommentaariumis. Lisaks annab pärast vastamist teada sellele, kes tema mängu tõmbas.

1. Mida sa tegid kümne aasta eest?
Kasvatasin oma kahte last, kellest vanem (tütar) oli 4,5 aastane ja noorem (poeg) 0,5 aastane. Kellel omal lapsed, oskab hästi seda ette kujutada, diivani ja tugitoolide pealsed olid vallutamiseks, samuti ka madalamad toolid, kust sai edasi lauale, asjad, mida ei tohtinud kätte saada rändasid järjest kõrgemale, kõik tuli oma esimeste kikudega järgi proovida ja tugede najal sai liikuda küll, kuigi veel omal tasakaalu polnud. Käsitööd tegin. Kudumisest põhilidelt sokke-kindaid, õmblusmasin oli suur sõber, lastele sai päris palju ise õmmeldud riideid.

2. Viis asja “Vaja teha” nimekirjast?
1.)Võtta ennast kokku ja saada jälle käsitöö lainele, mitte ainult mõelda, et teeks midagi.
2.)Koristada. Sellel ei paista lõppu tulevatki.
3.)Veel enne magama minekut käia pesemas.
4.)Aiamaal karjuvad tomatid appi, neid vaja päästa.
5.)Koostada teise osa puhkuse plaanid ehk plaanid reisiks.

3. Lemmiknäksid?
Eriti ei vali, aga näksida meeldib, lausa tekitavad kiusatust.

4. Mida sa teeksid, kui oleksid miljonär?
Sajaks mul sülle 1 miljon, siis ostaks kohe 4 toalise korteri, rohkemat pole julgenud unistadagi mitte. Siis juba vajaks nõustajat, et see panna kuidagi teenima, et saaks edaspidi elada rohkema vaba ajaga, mida kasutaks käsitööks ja reisimiseks. Arvan ka, et kui ise saaks vabamalt elada, aitaks ka mõningaid abivajajaid otse, aga mitte mingite kampaania korras annetuste kaudu.

5. Kohad, kus oled elanud?
Abja-Paluoja (Viljandimaal), Tallinn (3 aastat koolis), jälle Abja-Paluoja, Lõõla (Järvamaal) umbes 1,5 aastat ja viimasd 13,5 aastat Tarbjal (Paide vald)

Teatepulka edasi ei anna, kuna enamuste jaoks on mäng juba möödanik ja vastanud ka vist juba enamus. Aga siiski, kes pole veel vastanud ja tunnevad, et neid eemale jäetud vms (pole lihtsalt leitud või alles uued blogijad) võtke aga julgesti teatepulk üle!

Saigi siis see tehtud, polnud siin rasket midagi!

Juuni oli päris tihe, pidevalt keegi läks kuhugi või tuli kusagilt ja omalgi oli päris mitu käimist.

Käisin mehega kaasas Soomes. Elasin veits seda rekkamehe elu, kellel võimalust kaasa sõita, soovitan soojalt! Suurest autost on ikka palju parem vaade, kui väiksest, kuigi jah, palju aega mõõdad seda maanteelinti, aga näeb siiski! Meil oli võimalus veeta nädalavahetus Helsingis (laupäeva hommikust kuni pühapäeva õhtupoolikuni). Liiklesime jala, kui välja arvata üks peatuse vahe sõitu metrooga ja paadiga loomaaeda ja tagasi.
Laupäeval käisime botaanikaaias:

(albumis veel paar pilti)

Sealt tagasi tulles sattusime juhuslikult kohta, kus hakkas paari tunni pärast samba karneval. Vahepeal käisime turul, mille naelaks minu jaoks olid ülbik-kajakad. No neid peab lausa oma silmaga nägema, kui spetsilt nad inimestelt toitu taldrikust käivad võtmas… neid oleks võinud lausa tunde vaadata. Käsitöö osakaal oli turul päris suur, palju oli muidugi sellist pool tööstuslikku värki, mida mina enam niivõrd käsitööks ei pea ja palju ka suunaga turistidele. Oli ka väga lahedaid ja omanäolisi asju. Kahjuks pildistada ei julgend.
Suundusime siis sambakarnevalile:

Selleks ajaks oli juba lõuna ammu läbi, kuigi kõht andis tunda, et midagi vajab. Kõmpisime siis oma “kuuti” tagasi, otsisime miskit söögipoolist ja läksime uuesti linna uurima. Ehk siis eel luurele, et kui tulla lastega, mida teha ja kuhu minna. Käisime lõbustuspargis uudistamas – vägev oli! Samas juures oli ka meremaailm, mis oli selleks ajaks juba kinni. Saime aga palju targemaks. Kui minna, siis ikka terveks päevaks ja piknikukorv kaasa, kohti, kus mõnusalt vahepeal puhata, on piisavalt. Sellega siis hakkas ka see päev lõppema, jalutasime veel mööda linna kus kõik pargid ja muidu haljasalad olid pundikeste poolt hõivatud. Kes istus niisama, kes pidutses ja ühes kohas pidas keegi lausa sünnipäeva! Kõik tundsid ennast mõnusasti ja vabalt, kõik mahtusid ja mingeid tülitsemisi ja kakluseid ei näinud. Tagasi oma peatuspaika jõudsime päris pimedas ja väsinuna, aga õnnelikena.
Pühapäeval magatakse ikka kauem ja pole ka meie mingid eriti varajased ärkajad. Veidike kasida ja süüa ning uuesti linna. Võtsime ette reisi loomaaeda:

Kes tahab elamust saada atraktiivsetest loomadest, sellel pole mõtet sinna minna, pole seal elevanti, ninasarvikut, kaelkirjakut, jõehobu jne. Samas see maastik on jällegi omaette elamus. Igal pool jalutas vabalt ringi paabulinde ja mingeid partlasi perekonniti (mingeid pardi sarnaseid linde). Oli mitmeid välikohvikuid, kus ei keeland keegi ka oma moonakotti lauale tõstmast. Samuti päris mitu pikniku kohta koos laudade ja pinkidega kust ei puudunud ka korralikud grillahjud koos puude ja söega. Loomaaed saarel – täielik elamus!
Tagasi jõudes saime jällegi üllatuse osaliseks, sadamas elu kees! Täpselt nüüd ei teagi, mis see oli (nii palju ei mõika seda keelt) aga Helsingit külastas vanim purjelaev ja võeti vastu rootsi kuningat, kes saabus sellega. Selleks puhuks oli korraldatud mingi nagu näidis tseremoonia purjekaga ühes ajastus ja stiilis riietuses koos auvahtkonnaga ja kahuritega, millest lasti kolm kogupauku, oleks päris kai serval seisnud, prantsatanuks vette kah:

Tänaseks aitab! Järgmisel korral (loodan, et juba homme) tuleb kõige ülejäänu kõrval ka juttu käsitööst.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.