Mertz'i katsetused

Seekord proovisin oskusi kudumise valdkonnas. Foorumis sattusin peale teemale, kus räägiti huvitavast lõngast nimega PomPom. Tekkis ka huvi sellest midagi teha. Ostsin musta värvi PomPom lõnga, kodus olid olemas ainult jämedad vardad (mingi mõõdu kohaselt 5 1/2) ning hakkasin pusima. Silme ette kerkis õhuline õlasall, seega proovisin kõigepealt sellist varianti, kus iga mummu vahele tehakse üks silmus. Õpetused sain , ja . Kuna tahtsin sellist laiemat salli, siis tegin 35 silmust. Ja pean ütlema, et ma olin ikka väga hädas, sest silmused olid väga suured ja kippusid varraste pealt igatpidi maha minema. Ja kui korra silmus kaotsi läheb, siis haruneb väga kergelt. Päris mitu korda suutis varras ka ise silmuste seast välja libiseda. Ühesõnaga väga palju mässamist ja pidevalt mõtlesin, miks ma seda üldse teen. Iseenesest ju kerge kudumine. Kudusin siis kaks tokki (kokku 200 gr) ära ja proovisin tööd lõpetada. No ei leidnud mina head varianti, kuidas seda teha. Silmused lihtsalt maha kududa ei sobinud üldse, hakkas väga kiskuma. Proovisin veel mingeid isearetatud variante ja üks nagu enam-vähem sobis. Ühesõnaga töö sai valmis ja hakkasin teda siis vaatama ja kaela ümber proovima ning pean nentima, et ei olnud kohe üldse rahul. Mitte midagi nagu ei meeldinud. Panen siis siia mõne pildi ka:


Hing ei andnud ikka rahu ja harutasin kõik üles, ning otsustasin, et teen hoopis selle tihedama variandi, kus iga mummu vahele peab kuduma kaks silmust. Oh seda esimest ja teist rida oli ikka väga raske teha, sest mul ainult need jämedad vardad ja silmuseid pidin ikka jõuga nende peale saama, sest kaks oli nende varraste jaoks ikka liig mis liig. Aga kolmandast reast oli küll väga hea lihtne kududa, silmused paraja suurusega ning kõik kulges ladusalt. Miskipärast valisin laiuseks 8 mummu. Ja kui kaks tokki jälle ära heegeldatud, siis nentisin, et sall liiga lai ja liiga lühike. Täitsa uskumatu kohe. Tekkis selline tunne, et mina ei taha neid pompome enam mitte kunagi näha. Harutasin aga jälle lahti 🙂
Kolmandal katsel valisin laiuseks 5 mummu ja minuarust tuli pikkus sobilik ning laius ka, mõõdud siis 110 x 17 cm. Kusjuures selle silmuste lõpetamisega olin endiselt hädas, no ei leidnud korralikku varianti. Lõpuks aretasin midagi sellist: enne silmuse üle tõstmist tirisin lihtsalt ühe mummu silmusest läbi (ei oska paremini seletada) ja nii tuli enam-vähem.
Minu valmistöö näeb siis välja selline:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.