meery isetehtud asjad

Sain innustust ja näitan teile enda tööriistu ja materjali kah. Kõigepealt vardad ja klikka pildil näed villaseid lõngasid

Neid varusid olen ma viimasel aastal täiendanud, metallvardad on 80-nendate aastate algusest, neid ma laidan, määrivad kudumeid, aga siis polnud ju valikut. Need värvilised vardad on Tsehhi omad ja pärinevad kah aastast 85 ja peale, painduvad kudumi raskuse all, ülejäänud on muretsetud hiljuti ja väga head. Kudumisvardaid on mul palju ja igas mõõdus kuni nr.10. Olen tegelelenud kudumisega vahelduva eduga pea 40 aastat.
Ringvardad ja teisel pildil puuvillased lõngad:

Need on muretsetud kõik aasta jooksul, kiidan.
Heegelnõelad ja lõngade jäägid

Heegeldan ma vähe ja siis põhiliselt heegelniidist ja alla nr.2 heegelnõela. Kõige jämedam nõel on mul nr. 4. Heegelnõelad muretsetud viimase aasta jooksul, aga on paar-kolm nõela, mis varasemas ajast, noid ma ei kasuta eriti. Lõngajääkidest on hea väiksemaid asju teha ja lastele midagi.
Siis koht, kus ma enda asju hoian on siin:

Korv on kunagi kingituseks saadud Kastanilt ja valge korv on ostetud paar kuud tagasi. Sinna mahuvad kõik mu lõngad ilusti ära ja tööriistad on kummuti sahtlis. Lõngasid ma ei kogu ja ei osta ehku peale. Pole jõudnud nendest veel teha lihtsalt ja puuvillased lõngad jäävad arvatavasti järgmist kevadet ootama. Kui sellele pildile klikid, siis näed ainsat varrast, see on nn. kassivarras. Sellega urgitseme voodi ja kappide alt kasside mänguasju välja, see jäänud ammu ilma paariliseta.
Ja viimased pildid meeleolu omad. Niimoodi harva käitub Batricia oma perenaise varandusega:

😀
Muidugi on mul ikka käsitöö kah ringvarrastel ja üx isegi heegelnõelal. Aga kui need valmis saavad, siis alles näete pilte 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.