Masintikkimisblogi

Kevad- parim aeg masintikkimiskoolitusele tulla!

Võib tekkida elumuutusi, mis sobivad hästi uue hobiga alustamiseks või koguni oma ettevõtte loomiseks. Minuga just nii juhtus.

Töötasin kodust eemal. Olin juba väsinud igapäevastest pikkadest sõitudest, kuigi töö ise oli igati meeldiv ja põnev. Kuni ühel päeval sain teada, et olen lapseootel. See tähendas aga ees ootavat lapsepuhkust – minu jaoks eelkõige vaba aega üle pikkade aastate. Nüüd oli vaja mõelda, millega oma sülle kukkunud vaba aega sisustama hakata. Tahtsin midagi uut õppida. Mulle meenus, kuidas ma noore plikana käisin poe vaateaknal imetlemas üht tikkimismasinat. Tol ajal maksis too tikkimismasin pööraselt palju ja nii ta tookord unistuseks jäigi.

Mõeldud tehtud, tikkimismasin saigi koju toodud. Just selline, mis mahub köögilauale, aasta oli siis 2007. Kulus väga palju aega tikkimismasina kasutama õppimiseks, tikandite ise tegemiseks.

Täna on nii, et kui tikkimismasin on olemas, siis piisab ühest koolituspäevast, et temaga kohe tööle hakata. Uuel masinal saame koos ka niidipinged paika sättida.
Koolituskava siin:

Kellel tikkimismasin olemas, tasub harjutamiseks kasutada tasuta alla laetavaid tikkimisfaile:

Lisan tänagi ühe juhendi, kuidas väikese tikkimisraamiga tikkida pikka tikandit.

Väikese tikkimisraamiga pika tikandi tikkimine – ehk tikandi jätkamine abinurkade abil

Pakun välja soovijaile harjutamiseks Hageri ainelise mustri.

Vahemärkus. Teadjamad kohe märkavad, et värvid küll õiged pole – oranz ja hall. Siin ongi tähtis moment – masintikandil tuleb vaadata üksnes disaini, kujundit, mida tikitakse. Värvilise niidi paneb ju tikkimismasinale ikka see, kes masinaga töötab.

Seega, igaüks valib ise, mis värvi niite ta kasutada soovib. Võib esmalt kogu tikandi ära tikkida. Siis näete ise, kuidas täpselt masin tikib. Abinurgad on abiks tikandi jätkamisel, hiljem nad harutatakse ära. Kui hakkate tikandit jätkama, siis peavad uue tikandi alustusnurgad minema täpselt kohakuti eelmise tikandi abinurkadega. Kui alustasite uut tikandit ja näete, et nurgad kokku ei lähe, siis jätke kohe masin seisma, harutage valesse kohta tikitud nurgad ära ja nihutage tikkimismasinas tikandit vajalikus suunas. Proovige uuesti tikkida.

Kui kiiresti ja täpselt teil õnnestub tikandit jätkata, sõltub juba tikkimismasina võimalustest. Kinnitan siinkohal, et iga masinaga saab väga täpselt ikkagi tikandit jätkata. Mõne masinaga saab kohe esimese korraga väga täpselt kokku. Mõne masinaga tuleb mitu korda proovida ja harutada natuke, enne kui tikand täpselt kokku läheb.

Kellele pakuvad huvi jätkatavad masintikkimise disainid, võib vaadata kõiki jätkatavaid mustreid, mis hetkel on saadaval:

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.