Marmelaad

INIMENE HARJUB KÕIGEGA…

Kui me emaga helistame, siis muuhulgas pärime ikka üksteiselt, mis käsitöö parajasti teoksil on. Eelmisel nädalal uuris ta järjekordselt, kas midagi põnevat ka sünnib. Mkm, midagi ei sünni – ütlesin mina – ostsin ühe sidrunkollase jope (mitte päris uue), aga krae on kuidagi liiga korralik ja tikin sinna peale siiliokkaid… Oleks siis vähemalt mõningane paus järgnenud või hääl üllatusest kerkinud…mittesinnapoolegi. Jutt jätkus maast ja taevast edasi – nagu tavaliselt. Mõtlesin, et äkki ta ei saanud aru või arvast, et teen nalja.
See nädalalõpp tuli ta mulle külla ja küsis kohe rõõmsalt okastega jopet näha. Näitasin. Ühtlasi küsisin, et võibolla peaks mõningad okkad ka üle kraeääre tolknema tegema (et oleks veel siililikum) – mille peale kostis minu ema: „ära nüüd üle ka paku!“
Ühesõnaga 75 aastasele vanemale inimesele krae okastamine oli täiesti normaalne mõõt – üle piiri minek oleks olnud need ületilpnevad okkad. No ma siis ei teinud neid.
Mõtlesin ainult – et inimene harjub tõesti kõigega. Minu ema – minu veidrustega.

Foto NAGI's: 100_3163-1

Aga lisaks okaskraega jopele on mul nüüd ka uus müts, millel sidrukollased träpsud ja väike tutinäss kuklas. Jah – on vooder ka – ikka sidrunkollane ja miski veidra lille panin ka mütsi veerele, et teaks kudapidi pähe panna (kuigi -mis vahet sellel on kui müts on igast kandist ühesugune).

Foto NAGI's: 100_3158 Foto NAGI's: 100_3154

Foto NAGI's: 100_3156

Mütsi sidrukollased träpsud ja tutt on tehtud Juulikese värvitud lõngast – selle kokteili retsept: jasmiinilehed koospeitsitud maarjajää ja viinakiviga. Uskumatult vapper lõng. Ta oli peenem kui mu sinine Felted Tweed, aga tubli maavillase jõuga pressis ennast kenasti esile.

P.s. Huvitav mida ma seal taevas näen. Kahe pildi peal vaatan ülesse. Või äkki pelgan lõualotti 🙂 .
Pildid on tehtud Viljandi lossimägedes, kus me Laimaga Viljandi paadimeest otsisime.

Eelmise postituse lõppmäng oli selline: ostsin apteegist sinise Helosani, määrisin sellega oma töökaid käsi, samal ajal lugesin sõrmedele ette teie toredaid kommentaare ja teate – mu käed on terved!!! Natuke altkulmu kuulan ilmateateid – et ehk ikka ei tule enam sellist külma…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.