Maki käsitöö

Ikka veel õmbluslainel – lapitöö kursus kestab veel 🙂

Ja just nii, lapitöö kursus veel kestab. Jäänud on kaks korda: 7.aprillil ja 21.aprillil. Mispeale võin end lugeda algajaks lapitöö tegijaks 🙂
Eelmises tunnis “nõelusime” käsitsi kuusnurki kokku – vanaema lilleaed võimistanüüdoligi see tehnika. Proovilapist ma midagi mõistlikku teha ei osanud, aga et järgmises tunnis midagi ette näidata (noh et olen tehnika omandanud või nii), tegin samas tehnikas nelinurkadest nõelapadja. Sisse villase vatiini jäägid ja sai kohe väga hea nõelapadi 🙂
Jääke likvideerisin ka pisut – kaks pajalappi maale. Sees teki mõõtulõikamisest jäänud vatiiniribad, mis omakorda ühendatud käsitsi (jube tüütu tegevus on mingeid 1,5-2 sentimeetriseid tükke kokku nõeluda, aga no ei saa ju ometi raisata!). Ja no natuke vabakäe tikkimist proovisin ka pajalappide peal – see värk nõuab nüüd küll “tigedat” harjutamist, praeguses seisus ma teki kallale ei julgeks minna- rikuks teki ära.

Ja no eelmise pühapäeva veetsin oma “kallimaga”, kelleks on Janome 6260QC 🙂 Lõpetasin oma teise lapiteki õmblemise. Tuli plaanitust vähe laiem, aga ei sest midagi. Mõõdud: 180 x 230. Pojale.
Seekordne teki kokkupanek sujus mõnusalt, eks suureks abiks oli see, et käisin oma tavaariga sõbranna põrandapinda hõivamas 🙂 Ja ma pean veel ütlma, et aerosoolliim kangaste ajutiseks ühendamiseks on üks suurepärane väljamõeldis 🙂 Puuvillased kangad (osad kapisügavustest, osad uued), vahel 30 aastat oma aega oodanud villane vatiin.
Ja siin ta on – tekk nr 2

Ja tekk vähe lähemalt koos teise poolega, mis on ühtlaselt südamlik 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.