Lumeroosi käsitööblogi

Padjaklubi

Kui mu armas õetütar oma kiirete toimetuste vahel mulle külla satub, siis joome ka kohvi ja jututame, aga mõtted hakkavad lendama ja näpud tegutsema. Seekord oli tal vaja teha pulmakink oma sõbrannale. Ja mitte selline materiaalne, vaid romantiline ja südamlik. Nii sündis idee kinkida anum meeldejäävate hetkede talletamiseks. Pistsin talle pihku Novita Kotiväki lõnga ja 1,75 heegelnõela, ning valmis väike linake purgikaane kaunistamiseks. Et purk poleks lihtsalt purk, maalisime akrüülvärvidega selle peale romantilise roosi ja südamed. Purgi sisuks said servalõikuriga kaunistatud hõbedaselt läikivad paberilehed, millele siis vastabiellunud saavad oma meeldejätmist väärivaid seiku kirja panna. Ja lõpuks, punktiks i peale, sai paela otstesse õmmeldud fimoroosid. Kaardiks kleepisime lihtsale punasele toorikule hõbevalgest paberist lõigatud kaunistused ning teksti kirjutamiseks kleepisime sisse samuti lõigatud äärtega paberilehe. Tulemus sai lihtne ja romantiline.

Aga et õetütrel oli hiljuti sünnipäev, käisime koos Liannis mõtteid mõlgutamas ja ostsime sealt fantastilise Lana Gatto Perlata D’Australia koorevalge lõnga. See on 100% meriinovillane peenike lõng (50g/233m). Ja nüüdsest raudselt üks mu uus lemmik. Nädalajagu veeretasin õhtuti vardaid (nr. 1,75), ja eile sai sünnipäevalaps kätte uued pitsilised kätised.

Muster on pärit Läti mustrilehelt Sieviete 1988/8. Seal olid sellest kootud sokid, aga muster tundus ideaalselt sobivat just õrnade pitskätiste tegemiseks. Natuke nuputamist oli pöidlakiilu tegemisel, et see ei jääks pitsi keskel häirima. Serv sai lõpetatud heegeldatud pikoodega, nii ei veni sõrmede ümber jääv osa välja ning see sobis minu arvates paremini kui soonik.

Ja sellest võrratust lõngast tuleb asju veelgi:)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.