Lõngajänku pusimised

Märkamatult on kätte jõunud märts. Täna piilub päikenegi veidi välja. Esimesed külvid tehtud. Päris mõnus tunne oli seemneid mulda pista. Muidugi õue vaadates tundub lausa imelik seemneid külvata. Mul on üks vana, aastast 2002 aiatarga kalender. Olen sinna vahest märkmeid teinud. 2003 oli tänasel päeval kasvuhoones 15 kraadi sooja. 2006 aga oli märtsi lõpp lausa pakaseline.
Aga põhiline miks ma täna blogin on- olen nüüd õnnelik Tori rahvariiete raamatu omanik. Uurisin seda eile õhtul veel voodiski. Ja kui ühe pildi pealt vaatas vastu minu vanaisa noorpõlves siis oli rõõm veel suurem. Leidsin ka ühe oma sünniküla kinda mustri. Vaja jälle lõnga, selline kudumise kihk on sees. Ja loomulikult on ju see kõige ilusam muster-sini-must-valge kirjaga! 😀
Sorisin oma põhjatus kapis. Leidsin üles esivanemate kirivöö ja ka üks hõbesõlg on alles. Noh polegi komplektist palju puudu ju! Ainult seelik-särk-jakk-tanu.
Igatahes oli eile seda raamatut uurides tunne nagu oleks esivanematega kohtunud. Tekkis igasugu mõtteid ja küsimusi. Kirjas oli kuskil…Tori kandi kuulsaim rätsep Mihkel Puussaar…Minu vanavanaonu Jüri Puusaar oli ka rätsep. Ja tunti teda ka koka Jürina. Käis pulmades jms. süüa tegemas. Võib ju olla et see teine rätsep oli ka sugulane. Asi hakkas niivõrd huvitama, et pean seda uurima.
Igatahes suured tänud raamatu tegijatele!

Natuke ka oma nokitsemistest. Aeg on rohkem läinud parandustöödele. Kuluvad ju pika talvejooksul need villased asjad päris nobedalt. Ja siis tuunisin veidi oma kampsikut. Oli liiga liibukas.Nüüd kolm senti laiem ja kohe teine asi. Mõtlesin algul ,et heegeldan uued varrukad ka. Aga eile juba käisin sellega. Mõtlen siis veel. Pilt on küll veidi vilets.heegeldatud on motiivid ja siis ühendatud. Vaatasin,et mõni koht on liiga hõre jäänud, heegeldan veidi võrku veel vahele. Aga jälle nagu uus asi.(kamps ise poest ostetud.)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.