Liisu näpunikerdused :))

Kullaketrajate foorumi naistepäeva pakivahetus

Kullaketrajate foorumis on saanud tavaks teha naistepäva vahetust oma moodi. Selleks on eraldi küsimustik:

Et asi traditsioonilisest naistepäevatamisest veidi erineks, sai välja mõeldud hulk mittetraditsioonilisi käsitöö-võtmes naisetüüpe – ja ettepanekute perioodil võib neid muudkui juurde leiutada!

kübaramoor (põnevate peakatete ja soengute austaja, kellel ei ole iial liiga palju ehteid ja aksessuaare),
polkovniku lesk (tõeline nõukogude naine, kes keedab-koob-küpsetab ja parandab kraani kah, kui vaja – ja kõige jaoks on ka vajalikud töövahendid kodus olemas. Süsteemis, igatahes!),
suurilmadaam (reisib ringi ja paneb igalt reisilt ka mõne käsitöötarkuse kõrva taha),
krunniga kunksmoor (vaaritab kõikvõimalikke salapäraseid asju ja uurib pidevalt, mida põnevat taimedega teha saab… mis värvi küll võib tulla üks villane lõng, kui see nii- ja naasuguste juurikatega patta pista?),
vanaema õunapuu otsas (aiadaam, keda on raske peenramaalt või lilleaiast tuppa meelitada),
noor pensionär (vanuse järgi veel suhteliselt kabe tööloom, aga viimse kui vaba hetke veedaks pigem varraste-lõngade seltsis)
nõiamoor (huvitub maagilistest asjadest ja sümbolitest, tegeleb ise mõne nõiakunstiga)
linnapreili (maaelu tundub ulmeline, kuid käsitöö aitab linnas originaalselt hallist massist esile tõusta, näiteks mõne käsitöö-aksessuaari abil; eriti oluliseks aksessuaariks on kõikvõimalikud kotid)
uinuv kaunitar (tema majapidamises ei ole iial piisavalt patju, tekke, kaisuloomi jne)
emme (lapsed ja kõik nendega seonduv on tema jaoks maailma parimad asjad)
metshaldjas (talle meeldib metsas ja mäel, aasal ja mere ääres…. käsitööd teha tongue Matkale võtab esmajärjekorras vardad/heegelnõela kaasa)
daam teiselt planeedilt (huvitub kõigest ebamaisest, leiab iga käsitöö tegemiseks oma viise ja nõkse… )
riivatu nunn (korralik, viks ja viisakas ainult pühapäeviti – tööpäevi püüab iga hinna eest eriliseks vürtsitada, et halli argipäeva viirus jäädavalt välja juurida – kinnitab kübarale kaunistuseks porgandi, mitte roosi; tikib roosale sametkotikesele läikivatest litritest kuradikese jne)
Victoria-aegne leedi (naiseliku naise võrdkuju, kelle elus on kaunilt kujundatud tasakaalus pitsid, lilled, kübarad, tikandid ja kõik absoluutselt naiselikud pisiasjad)
köögikuninganna (kui saaks, keeraks end mõnikord lausa kööki luku taha, et rahus segada, vahustada, hakkida, purki pista… ja pärast rahulolevatele sööjatele serveerida)
lüüriline nümf (armastab luuletusi lugeda ja üldse igasuguseid riime, mis kõikjal vastu tulevad – sellepärast ongi tal aeg-ajalt pea pilvedes ja maised asjad ula pääle ununenud)
kunstnikuhing (maaliks hea meelega kogu aeg, pinda ja värve valimata, pintsel püsib väga hästi käes ja kui Rembrandt elaks, oleks tal kõva konkurent… värvise ninaga, aga mis siis!)
….. (<- kui oled midagi hoopis muud ja erilist, siis panegi nii kirja, nagu asi on ) Stiilimeeter Isehakanud Lillekasvatajalt: 1. Oled sa talulaps või linnapreili? Eelistad sa triibulisi seelikuid, broderiipitsides lehvivaid alusseelikuid, rukkilillede ja karikakardega tikitud esemeid või pigem eelistad tagasihoidlikku kübarakest, klassikalisi sõrmkindaid ja lisaks daamilikku haapsalu salli?
2. Öölaps või päevatütar? Eelistad enda ümber tumedaid kangaid ja öö salapära vai kirkaid lilli ja päikesepaistet?
3. Naerukajakas või nutunaine? Vali kahe vihmavarju vahel! Naerukajakale suurte kollaste ja punaste troopiliste lilledega, nutunaisele mereroheline väikeste siniste kalakestega
4. Romantik vai puritaan? Kujutle oma esimest kohtamist südant surisema paneva mehega. Kas paneksid selga pigem roosaruudulise ja välkuvate valgete pitsidega vai klassikalise musta kleidi, mis suht range joonega ega näita mitte põlveotsagi?
5. Näitlejanna vai laborant (teadustöötaja)? Teatrilaval on kõik aksessuaarid teadagi suuremad kui päris elus. Meeldib sulle olla tähelepanu keskel, oled sa zestikuleerija, eelistad sa, et sinu ehtid ja akssessuaare nähakse juba kaugelt? Või oled sa tagasihoidlik ja eelistad pigem rahulikult omaette toimetada oma uurimistöö kallal (kududa, kududa, kududa)? Ning ehted pole üldse sinu rida
6. Hall hiireke versus Sensuaalne Eevatütar. On sinu garderoobis ülekaalus hallid villased sokid ja kampsunid või eelistaksid musti pitskindaid, punast kleiti ja karvast boad?
7. Ärinaine või lillelaps? Kingad vai paljad varbad? Stiilne kohvrike vai seljakott? Inglise kostüüm vai heegeldatud lappidest kirju maani seelik ja lötakas barett?
8. Mineviku-igatseja vai tulevikku tormaja? On sulle olulised vanad mälestusesemed, fotod vai eelistad vana selja taha jätta, teed tihti uusi plaane, katsetad, riskid ja kavandad? Kas eelistad etnograafia kursusel istuda või minna Somaalia (kõneleb vaid kohalikku dialekti) noormehega UFO-sid otsima?
9. Koduperenaine või printsess. Situatsioon: jõuludeks kingiti sulle 10 kaelakeed ja 10 paari pajalappe ja köögirätikuid. Kumma kingituse üle ohkad rahulolevalt, et “mul oli neid küll enne ka piisavalt aga eks neid kulub ka ja mul on neid ikka vaja!”
10. Plikaohtu vai vanaema? Küsimus su enda sisetunde kohta. Samuti laste arvu kohta.

Mina sain sel aastal loosi tahtel paki teha Helkarile ehk siin foorumis Sunray’le. Sel aastal oli vaja pakk mahutada margariini topsi 😀 Vastust, mida ta mulle kirjutas nensele küsimustele ei saa ma kahjuks andmekaitse seadusele avaldada 😀 Aga minu poolne pakk talle sai selline :

Mina sain paki Isehakanud Lillekasvatajalt aga pildid siis lähitulevikus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.