LaanteLapse käsitöö

Ehitame maja

Mida meil on selleks vaja?
Et mis maja me siis ehitama hakkame? Päkapiku kodukest. Inspiratsiooniallikaks on selle aasta viimane Käsitöö number. Sealne päkapikuküla on tõeliselt fantastiline.

Vaja on: käsitöövilti ( paksemat ja õhemat ), pliiatsit, joonlauda, kääre, sukanõela, mulineed, miniatuurset jõulupärga, lumehelbeid ja aega.

Täna ma küll päris valmis päkaka maja ehitada ei jõua, sest öö on minul ikka puhkamise jaoks. Muidu ei seisaks järgmine päev jalgel. Aga hakkame pihta.

Mõõda sobivad ristkülikud. Minul võetud 10 X 13 cm + 1,5 cm mõlemale poole õmblusvaru. Lõika välja neli ristkülikut. Joonista majale aknad. Ümmargused, kaarjad, neljakandilised, komnurksed või mis iganes kujuga. Lõika välja. Tee majale aknad nii, et nad pärast ei oleks vastastikku.

Nüüd hakka maja seinu kaunistama.

Siia tegin pungatehnikas pisikese puu. Kasutasin kolme erinevat rohelist ja pruuni tüve jaoks. Valge mulineega sai puu omale lumemütsidki pähe. Puu all on päkamaa pohlad.

See sein kaarja aknaga sai omale päkapikumaa pohlad. Akna tegin üle kollase mulineega sämppistes.

Valisin kaks pruuni ja kaks vaniljevalget seina.

Ukse tikkisin vildile. Käepide sai välja lõigatud aknajääkidest. Miniatuurseid jõulupärja toorikuid müüakse Tiimaris, samuti ka lumehelbeid, mida selles töös kasutanud olen. Lipsukese lõikasin paelast. Pärja ja lipsu nõelusin vildile.

Ümmarguse aknaga sein sai omale valged päkapikumaa lumelilled. Akna tegin nagu kaarja aknagi üle sämppistes.

Tuleviku tegemised:

villaloorist kardinad; seinad kokku; katus välja lõigata ja kaunistada; katus paigaldada.
Ja siis peaks olema esimene päkapikumaja valmis.

Ööd!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.