KK handwork blog

Kootud Palmikutega Roosa Müts

Laisaks olen jäänud 🙂 Enam ei viitsi kohe postitust teha, kui miskit valmis saab,lükkan ikka edasi 🙂
Kuid ega ma eriti palju käsitööd teinud polegi, sest aasta algul otsustasin rohkem raamatuid lugeda. Praegu olengi 4 läbi saanud ja täpselt 4 pooleli.
Ehteid ja silmuste märkijaid olen samuti natuke teinud, kuid nende pildistamine ei taha kuidagi õnnestuda ja seepärast olen sellest juba loobunud.
Aga tänastest töödest niipalju, et oli vaja kiiresti ühte mütsi. Ja siis hakkas mütsi kudumine meeldima ning tegin teise veel. Mõttes on veel 3 mütsi koos sallidega 🙂
Sinise mütsiga langes kaalu 50 grammi.

Photobucket

Vardad: Nr. 4 (50cm pikkused ringvardad)
Materjal: Lõng Steinbach Wolle Merino Soft 40% Merinovilla 60% Mikrofiibrit (1 tokk=50gr/113m)
Lõnga kulu: 1 tokk (natuke ka teisest tokist) roosat lõnga
Mõõdud: Pea ümbermõõdule 55 cm
Tingmärgid: pp-parempidi ph-pahempidi
Muster: 6 pp (palmik), 2 ph
Õpetus: Loo 112 silma. Koo soonikut 2 pp 2 ph 10 rida. Seejärel alusta palmikutega mustri kudumist: 6 pp 2 ph Igal 7-ndl real tee palmiku keerd. Kui mustrit on kootud 42 rida hakka kahandama. Koo 1 rida tavaliselt. 44-ndal real koo 2 ph silma omavahel kokku. 7 rida koo tavaliselt. 51-ndal real koo palmiku 2 esimest silma omavahel kokku. 52-sel real koo palmiku 2 viimast silma kokku. Jätka tavaliselt. Tõmba lõng järele jäänud silmustest läbi ja tõmba pingule.
NB! Kuna sooniku kudumisel ma ei kasutanud väiksemaid vardaid, siis kudusin soonikut kõvemini. Kandmisel tahab müts üles kerkida, seega arvan, et mõned read peaks veel juurde kuduma.

Kootud Palmikutega Sinine Müts

Photobucket

Vardad: Nr. 4 (50 cm pikkused ringvardad)
Materjal: Lõng Novita Liisa 100% Akrüül (1 tokk=50g/120m)
Lõnga kulu: 1 tokk (natuke ka teisest tokist) helesinist lõnga
Mõõdud: Pea ümbermõõdule 55 cm
Tingmärgid: pp – parempidi ph – pahempidi
Muster: 2 pp (palmik), 2 ph, 6 pp (palmik), 2 ph
Õpetus: Loo 120 silma. Koo soonikut 2 pp, 2 ph 10 rida. Seejärel alusta mustri kudumist. 2-sel palmikul tee keerd igal 2-sel real ja 6-sel palmikul tee keerd igal 6-ndal real. Kui mütsi on kootud 54 rida alusta kahandamistega. 55-ndal real koo vahekohtade 2 ph silma kokku.
56-ndal real 6-se palmiku 2 esimest silma kokku kududa ja 2 viimast silma kokku kududa.
57-58 koo tavaliselt.59-ndal real 6-se palmiku 2 esimest silma kokku kududa ja 2 viimast silma kokku kududa. 60-ndal real 2-se palmiku esimene silm ph silmaga pp kokku kududa ja viimane silm teise ph silmaga pp kokku kududa.61-sel real 2-se palmiku 2 pp silma pp kokku kududa.
Tõmba lõng järele jäänud silmustest läbi ja tõmba pingule.
Peida lõnga otsad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.