Käsitööpesa

Natuke nostalgiat ja mälestusi!

Täna leidsin pööningut koristades hulgaliselt vanu kudumeid ja muid käsitööesemeid, mis on tehtud põhilselt minu ema ja vanaema poolt.
Käsitööd on teinud minu ema ja vanaema väga palju. Eks neilt olen ma pärinud ka oma käsitööpisiku. Vanaema oli see, kes mind juba varakult kuduma õpetas. Tegin põhiliselt vist nukudele triibulisi salle, vanaema lõngajääkidest:). Vanaema ise oli aga tubli tikkija, tema tehtud seinavaibad on enamus vist kõik alles ka ja neid on palju:) Ja ema on alati kudunud kõige rohkem, koob veel praegugi. Mäletan, et kui koolis käisin ja mõni uus kampsun jälle seljas oli, siis kutsuti õpetajate tuppa mind ja kõik siis vaatasid ja imestasid, et mis ilus asi jälle tehtud on :D. Ja emalt on mul veel praegugi väga palju õppida.

Aga tänastest leidudest siis.

Kahjuks väga paljud asjad on juba koidelt pureda saanud. Mis vähegi päästmist ja säilitamist vajas sai siis välja päikese kätte riputatud. Pidi aitama vist koide vastu? Kandjaid enam paljudele asjadele arvatavasti ei ole ega tule aga minule on nad väga suure väärtusega ja minema ma neid kohe kuidagi ei raatsi visata.

Üks kõige armsamaid ja lemmikumaid kampsuneid on ema tehtud. Isegi minu nimi on sisse kootud 🙂 Kahjuks on aga mõned koiaugud juba sees ja kohati on ka värvi andnud 😥 . Pean mõtlema mõne muu viisi kuidas seda eksponeerida.

Ja siis veel need karupüksid!!! Jällegi ema tehtud.

Oli ka selliseid asju, mille puhul käis peast mõtte läbi, et harutaks üles saaks lõnga. Aga ei raatsi. Nendes esemetes on liiga palju soojust ja mälestusi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.