Kanapesa

Reisikudum
Sel suvel otsustasime käia autoga Austrias. Ma olen varemgi kogenud, et Läti-Leedu-Poola on suuured maad ja sealt autoga läbi sõita on üsna tüütu. Aga samas – kududa võin ju ka autos.
Enne teele asumist Tallinnas enam lõngapoodi ei jõudnud ja mõtlesin, et käin Viljandis. See oli küll üks halb mõte! Kust te, vaesed mulgid, oma lõngu ostate!?
Ühes pudupoes, kuhu mind juhatati, olid lõngad leti taga – puutuda ei tohtinud (mis teeb mulle valimise väga raskeks) ja minule sobivat villast lõnga lihtsalt polnud. Tädi juhatas mu sama tänava teise poodi, kus kangastele lisaks oli ka natuke lõnga. Sealt siis ostsin ära ainsad mõeldavad lõngad – kolm kera 7veljestä.
Mu pojuke on juba ammu kaubelnud endale hästi kirjut kampsunit – kõigi maailma värvidega. Pärast lõngapoe reaalsusega tutvumist oli kohe selge, et ta seda ei saa. Poole Poola peal sai ta aga endale ühe triibulise vesti.

Saksamaal ja Austrias ma kududa ei raatsinud, sest oli niigi piisavalt põnev. Tagasiteel, läbi Tšehhi ja taas Poola-Leedu-Läti loksudes, kudusin kampsunit, millel veel praegu ülemine ots valmis pole. Varsti saab, siis näitan.
Panen siia veel ühe pildi meie pere suvereisist. 3440 meetri kõrgusel enam külm pole, sest peakohale jääv pilvekiht on õhuke ja päike soojendab. Eelmine päev käisime madalama mäe otsas – 2750 meetrit. Seal oli külm. Järgmine kord võtan suvepuhkusele ikka suusariided kaasa.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.