Kakukese tegemised

DEKUPAAž – ODAVAM VÕIMALUS ON PVA-LIIMIGA

Tegime täna teise klassi lastega kingituseks õunamahlapudeleid ja kommipurke. Päris vahvad tulid välja. Nii mõnigi laps arvas, et tal on nüüd üks tore jõulukingitus olemas.

Materjal:

Tühjad valgest klaasist huvitava kujuga pudelid või purgid, PVA-liim, piltidega salvrätikud, pintsel, korgist pudelipunnid ja kaunistuseks nööri või paela, puidust lihvitud kettad, kuhu saab toreda soovi kirjutada.

Töö käik:
1. Pese ja kuivata pudelid/purgid korralikult.
2. Lõika salvrätikutest sobilikud pildid ja eemalda valged kihid.
3. Kata pudeli/purgi see koht kuhu soovid pilti kleepida õhukese PVA-liimi kihiga.
5. Pane pilt ettevaatlikult liimikihile ja suru õrnalt puhta näpuga pilt pudelile. Vaata, et servad oleks korralikult liimitud ja õhk pildi alla ei jääks. Tee seda ettevaatlikult (pilt võib rebeneda).
6. Liimi pudelile kõik pildid ükshaaval.
7. Kui pildid liimitud, siis kata terve pudel PVA-iimi kihiga. Liim pane pintsliga pudelile ringselt ja ühes suunas.lae pudelil kuivada.
8. Kui pudel kuivanud, siis kaunista nööriga, kinnita puidust ketas nöörile ja vali sobilik kork.


Toomase ja Greete jõulukingitused

Kristini jõulukingitus emale

NB! Pudel kannatab pesemist, kui katta see pärast pihustilakiga. Kui lakki ei kasuta, siis puhasta pudelit pehme ja niiske lapiga.

Töö sobib juba alates 1 klassist alates. Tuleb lihtsalt kergemad salvrätikute pildid valida. Tegemine võtab aega 1,5-2 tundi, oleneb pudeli suurusest.

Jõudu meisterdamisel

c555r4

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.