Kaksti kamber

Asja-likku juttu ka vahepeal. Hakkan oma projektindusega pärast kiireid aegu jälle järjele jõudma ja nagu ikka näitan mitut asja korraga. Siuke ahnepäits nagu ma olen – mida rohkem, seda uhkem. Eriti kui korraga saab 🙂

Ok, hakkan otsast peale. Esiteks – projekt
Häda, kui ideid liiga vähe, häda, kui liiga palju. Tegelikult on mul ka suuremad projektid meelel mõlkumas, aga esimeseks korraks poleks aega jagunud. Niisiis otsustasin, et kasutusse on vaja võtta tükk aega tagasi VR+-ist ostetud kotitoorik – see ära kaunistades. Kuna materjal on kotiriide moodi, arvasin, et midagi lihtsat võiks olla. Seega läks loosi punane villane lõng ja “Tikand Eesti rahvakunstis”, millest Setu mustrid silma jäid ja kotile kantud said.

Teiseks ja kollane juuni. Veider on see, et kuigi mulle kollane värv väga meeldiv, mõnus soe ja rõõmus, siis mitte mingit ettekujutust mul ei ole, mida asjalikku selle värviga teha annaks. Tegelikult sai küll seda juba luuletuseprojektis kasutada, aga ma ei tahtnuks ideed korrata, niisiis võtsin lihtsalt karvase lõnga jälle kätte ja hakkasin palli kuduma, teadmata, mis sellest üldse tulema hakkab. Aga siis nägin ühes “Lena” numbris mõnusat elukat ning seda ideed osaliselt kasutasingi. Ei midagi keerulist – jalad ja käed külge, silmad pähe ja oligi valmis olend, kelle nime kohta ei osanud ma muud öelda, kui “Tont seda teab”. Saigi nimeks Tondu. Onju nagu elus 🙂 :

Hei, ärka üles! – Noh, mis tahad? – Ei miskit, pai tahtsin teha 🙂

Sama projekti juulikuu sinine leidis ka esimese väljundi. Sinine on vastupidiselt kollasele vägagi ideidtekitav värv. Esiteks proovisin lihtsalt niisama mustrilise beebilõnga kudumist. Ja otse loomulikult oli tütre beebinukule tarvis uut kampsi. Naljakas lausa, poisid ja nukud samal ajal peas :P. Aga kududa oli väääga mõnus, kasutan seda lõnga kindlasti veel edaspidigi.

Ja veel – Hunditädi poolt levitatud padja ühistegemine sai ka lõpuks mul valmis. Teleka ees heegeldamine, aga ma tüdinen liiga kiirelt sellisest üsna üksluisest tegemisest, lõnga kulub ka päris palju. Patja kokku keerata võiks aga küll veel. Hea lõngajääkide hävitamise projekt on.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.