Jansa Lõngapesa

Advendiinglid vol.2

Sel pühapäeval juba II advent ja minu 2 järgmist inglit on valmis. Tegelikult juba pühapäevast saati, aga polnud mahti pildistada. Seekord said minu inglid hoopis tikitud.
Nimelt tuli mul teha 2 uut jõulusokki, mida poisid saaksid akendele riputada päkapikkude toodud kommide tarbeks. Sokke oli vaid nagunii üks, aga ühega ei lepitud. Siis tegin kohe mõlemile uued sokid, sest tegelikult on see vana sokk kuhugi jäädavalt kadunud. Päkad vist ajasid ära 🙂
Aga sokiteost: vaba käega umbes ette joonistatud shablooni järgi lõikasin oma vanast päevi näinud oranzist fliispusast välja 2 soki osad. No ei ole raatsinud fliisi prügimäele saata ja leidis nõnda taaskasutust. Sokkide sääred sain varrukatest. Õmblesin-tikkisin ühe rohelise ja teise punasega kokku. Sääre keskele sai kumbki omale ühe lastepärase ingli. Kui nüüd aus olla, siis ingleid eriti ei soovitud. Plikade värk, ütles suurem poeg. Aga lubasin siis, et ei tee ühtki seelikus inglit, vaid püüan välja mõelda midagi naljakat ja lastepärast – näiteks ümarad, pontsud. Vähemalt sobis 😀 Nii ongi minu lastel omanäolised inglid, mis oma välimuselt ja olemuselt pisut teistsugused, kui suurtel. Lahedad said nad sellegipoolest ja projekti üks punkt taas täidetud. Peale inglite sai veel ühtteist sokkidele tikitud. Väiksem poiss sai ühele poole põdra, mis tema jaoks oli kõige tähtsam – peaasi, et põder saab sokile. Tema soki teisel küljel ilutseb kuusk. Olemuselt taas lihtsakoeline ja lapselik, kaunistuseks erinevad nööbid. Suurema kuti soki üks külg on kaunistatud tikitud jõulukingitustega ning teisel küljel rõõmutseb lumememme nägu. Lapsed on oma jõulusokkidega väga rahul. Sihikindlalt riputavad juba mitmendat õhtut rõduukse lingi külge ja hommikul säravad toodud maiustuste või muu üllatuse üle.
Sokkide tegemisel ei pööranud seekord erilist tähelepanu meeletu korrapärasuse peale, sest tahtisn, et need saaksid lõpptulemuselt armsad, lihtsad ja lapselikud.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.