Janique

Tänud Muhvile, Susale ja Laantelapsele tähelepanu juhtimise eest apsakale blogi häälestuses. Nüüd viga parandatud ja vastan siin kohe ka küsimustele,kuigi sõnumdasin asjaosalistele samuti.

Heide värvimisest: Panin kriuks2 eeskujul suurde potti 4 liitrist klaaspurki ja nendesse kallasin värvi, 2purki sinist ja kahte punast: ühte vähem ja teise rohkem puru. lisaks 1 spl äädikat ja 1 spl jämesoola purgi kohta. Lõngal ongi siis mõlemal värvil toonierinevus. Poti panin tulele, vedelik hakkas aurama. Toppisin lõnga purkidesse ja siis lugesin et värvimist alustatakse leige veega…. ups! seega tõstsin poti tulelt ära, lasin pisut jahtuda ja siis panin õige nõrgale kuumusele, kokku umbes tunniks ajaks. Siis lasin kogu kupatusel jahtuda umbes tunni ja seejärel loputasin. Värv oli tavaline villasele mõeldud riidevärv. Lõng sai jah nii ilus et sõrmed sügelevad. Valmis ka kindel otsus ämma poolt samast materjalist lastele kootud kuulikindlad jakid üles harutada ja veel paar tiiru värvida 😉

Keerusokkidest: koon tavalises 2:2 soonikus ja siis konkreetsete sokkide puhul igal kuuendal real nihkub see soonik 1 silma võrra edasi. Seega alustan 1. realt 2 parempidi 2 pahempidi jne. 6. real algan 1. silmus pahempidi, edasi 2 parempidi 2 pahempidi , 2 parempidi 2 pahempidi jne. Pildilt vaadates on lihtne aru saada, kui jälgida seda kohta, kus käega on laiali venitatud sokk. Vabas olekus tõmbab sokk ilusti keerdu ja jääb natuke mulje palmikust, aga see on optiline efekt :). Minul on hääästi peenikesed sukavardad (kipuvad kõveraks painduma) ja üles loodud 4×12 silmust.

Tänan huvi tundmast ja loodetavasti edaspidi olen blogiga hoolikam (kui juurde õpin).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.