Freddy toimetised

ORANž VEST
Ilusat jõulukuud kõigile! Meie päkapikud alles magavad (laiskvorstid sellised), enne esmaspäeva ei lubanud ennast üles ajada.
Aga nüüd käsitööst.
Tuli mul tahtmine vesti kududa. Vajalik ka – kampsuniga on tööl enamasti palav ja lihtsalt pluusiga jälle külm. Abakhanis nägin ilusat lõnga ja ilusat vesti. Ostsin siis 3 tokki oranži lõnga (Sirdar Nova Super Chunky 100g 113 m, akrüül-vill pooleks). Olin kindel, et vestiks rohkem vaja ei ole. Kudusin valmis seljatüki (nii prooviks, et kuidas jääb). Siis kudusin valmis ühe esitüki, mis algab keset selga ja lõpeb kaela taga. Siis sain aru, et lõnga tuleb puudu. Läksin Abakhani. Lõng otsas. Aga oli järel veel samavärvi peenemat lõnga. OK, mõtlesin, et selg võib sellest ka olla. Harutasin esimese seljatüki üles (!) ja tegin kahekordsest peenikesest uue. Hakkasin teist esitükki kuduma ja taipasin, et need tulevad liiga laiad. Harutasin üles, arvutasin natuke ja tegin kitsamad. Siis jäi nii palju lõnga üle, et otsustasin katsetada, kas ikkagi ka selg välja ei tule. Tuligi. Sellele vestile on seega kolm korda seljatükki kootud. Nööbid on tehtud mummukeede põhimõttel puust nööbialuste ümber. Kogu peenike lõng jäi üle ja jämedat ka veel väike kerake. Aga Murphy seadus, et lõnga tuleb alati puudu ja poest on otsas, üritas ennast siiski korraks kehtestada.

Tänane saak Raeapteegi naaberpoest: heie, villaloor ja viltimisnõelad – varustus harjukate kokkutulekuks:

Valgest heidest kavatsen omale mütsi kududa, punane ja hall heie on veel ideetud. Hallil heidel on lillakas triip ka sees, pildilt pole näha. Aga ma jubedalt tahaks sellist elektrisinist (pildil keskel) ühevärvilist heiet saada. Kuuldused liiguvad, isegi soomlaste blogides, et peaks nagu olema. Kas keegi on näinud?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.