Freddy toimetised

KEVADJAKK

tuletas mulle meelde, et minulgi vedeleb üks poolik töö riidepuul ning ootab, et keegi ta ometi valmis teeks. Alustasin seda juba aasta tagasi, aga tookord jäi seisma. Ju oli ajapuudus ja muud olulised tegurid (näiteks, et õmblusmasin oli mingil põhjusel tarvis kasti ära panna eest). Krentu jakk oli aga “äratus”, võtsin oma jaki välja ja vaatasin, mis tegemata veel on. Polnudki palju, kõigest vooder pealsega ühendada ja nööbid ette.

Lõige on võetud “Burdast”, vist november 2007 (päris kindel ei ole). Pean jällegi tõdema, et küll “Burda” lõigete järgi on hea õmmelda. Ei mingit muret, kõik klapib ja istub, edukalt annab ka kohendada ja ümber teha. Armastan “Burdat”, tellisin lausa koju käima.

Riie on toodud u. 25 aastat tagasi Leedust, seisis kapis ja ootas oma aega. Meeldis ta mulle kangesti selle poolest, et tal on armsad roosad ja tumepunased träpsud sees.

Nööpaugud ja vööpandla öösid lasin teha, mu enda masin ei tee paksu riide sisse ilusaid nööpauke. Nööbid on pärit meheema “vintage”-varudest. Õhuke vatiin on ka, see, mida müüakse voodriga kokku tepituna. Küll seda on mugav kasutada, voodri ja vatiini ühendamise peavalu jääb ära.

Sellised pisut armeelikud jakid on mulle alati meeldinud ja olen tulemusega kohe väga rahul.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.