pillep

Forum Replies Created

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 72 total)
 • Autor
  Postitused
 • in reply to: Siidimaal #15197
  Avatarpillep
  Member

  Sa ei lahjendagi värvi veega, vaid niisutad värvitavat pinda. Mitte märjaks, vaid niiskeks. Minul näiteks on vana aknapesuvahendi pudel, millest ma vett pritsin. Toimetad jahedas ruumis ja võimalikult kiiresti. Teine variant on pind pärast kuivamist uuesti üle värvida.

  in reply to: Siidimaal #15195
  Avatarpillep
  Member

  Proovi kasutada laiu pinstleid või veel parem neid varrega švamme, mida kunstipoodides müüakse. Siid on õhuke ja kuivab kiiresti. Aitab ehk see, kui töötad jahedamas ruumis, piserdad enne ja kohe pärast pinna värvimist vett riidele. Väldi otsest päikesepaistet ja küttekeha lähedust.

  in reply to: KONKURSS! Isetegija käsitöökalender 2009 – Lõppenud #159416
  Avatarpillep
  Member

  Töö oli juba valmis, aga ei jäänud rahule ja otsustasin seda KORRALIKULT viimistleda. Suveks saadan lapsed maale ja siis on mul aega (unistan!).

  in reply to: KONKURSS! Isetegija käsitöökalender 2009 – Lõppenud #159414
  Avatarpillep
  Member

  Ma usun, et tööd laekuvad pool päeva enne kella kukkumist.

  in reply to: Siidimaal #15193
  Avatarpillep
  Member

  Mis tähendab, valge värviga? Selle sama spets valge värviga ei tohi? Ma just ostsin valge värvi ka juurde, et saaks värve segada.

  Olen ise paari erineva firma valget värvi proovinud segada teise värviga kokku, aga tulemus ei jää siidi peal hea. Värviline värv imbub kiu sisse ja liigne värv pestakse välja, aga valge värv on nagu kriidilahus- kui pikemalt seisma jääb, vajub põhja. Seda pärast välja pesta ei saa, riie ei jää selle koha pealt läbi paistma. Aga paksemate kangaste puhul valge värv õigustab ennast.

  Siidi on muidugi erinevaid sorte. Sallide jaoks kasutatakse põhiliselt pongee-siidi. Vunderis on terve nurk siidirulle täis, kunagi oli seal üks väga tore vanem proua, kes oskas iga siidi kohta rääkida ja soovitada.

  in reply to: Siidimaal #15190
  Avatarpillep
  Member

  Värvitud kangast tuleb triikida nii kuumalt paari- kolme minuti jooksul, kui kangas kannatab. Ja pärast triikimist tuleb liigne värv korralikult välja loputada. Üks käsitööpoe müüja rääkis, et vaid auruga kinnitatavad värvid jätavad kanga pehmeks; minu arvates ajas ta küll pada. Ise olen üht- teist teinud ja ei ole minu tehtud triigitavate värvidega maalitud sallid küll jäigad.
  Ehk on asi ka erinevate firmade toodangus. Ise kasutan Deka ja Marabu värve. Ja valge värviga ei tasu värve segada, sest see teeb tõesti kanga jäigemaks, ja ei taha ka pesus välja tulla. Oma kogemus.

  in reply to: Siidimaal #15180
  Avatarpillep
  Member

  Siid ja sool sobivad küll kokku. Ehk jäi värvi mõnesse kohta liiga paksult? Siis võib värv tükki minna küll. Kas guttat kasutasite? Metallivärvi guttad kipuvad ka mõnikord pesus välja tulema, kui neid on väga paksult peale pandud. Vävritu gutta võib ka pesus halvasti välja tulla, aga kui riiet mitu korda pesta, peaks ta küll välja tulema. Lühidalt- ei oska aidata.

  Ääri teen mina peale salli joonistamist. Rebin servad ära ja ääristan overlokiga.

  in reply to: Kuidas käsitöökauplused oma kaupa vormistavad #177121
  Avatarpillep
  Member

  Olen kuulnud, et Tallinnas pannakse mõnes eriti käidavas kohas asuvas poes üle 100% otsa. Kurb, kui arvutada, kui palju jääb tegijale pärast kulude mahaarvamist.

  in reply to: Kirjapilt (liigutatud kokkusaamiste teemast) #169742
  Avatarpillep
  Member

  Mõni aasta tagasi töötasin ühes infotelefonis andmete kontrollijana. Mulle tehti esimesel tööpäeval selgeks, et peale koma ja punkti vahet ei jäeta. Mina siiski jätsin ja pidin hiljem kõik vahed tagasi tõmbama. Minu jaoks oli see tõeliselt kummaline nõue, aga pärastpoole sellega harjusin. Väljaspool tööd ma seda kunagi ei ole teinud, kirjutan ikka ortograafiliselt õigesti. Igas firmas oma reeglid, mis parata.

  in reply to: kas keegi on lapitehnikas ka muid asju teinud kui tekke #174721
  Avatarpillep
  Member

  Mina õmblesin endale lapitehnikas hommikumantli. Kümmekond aastat tagasi, aga senini peab hästi vastu, kuigi on mitmeid kordi pesta saanud.

  in reply to: Kuidas teie foorumit loete? #126041
  Avatarpillep
  Member

  Mina vaatan kõigepealt “muude eneseteostuste rubriiki”, kas on midagi siidimaali alla juurde tulnud. Tavaliselt ei ole. Kui aega ja tahtmist rohkem, login end sisse ja vaatan ka “lapitööde” rubriiki. Paar päeva tagasi sattusin pärlitöid vaatama ja kukkusin usinalt linke avama, kuni lõpuks arvuti läks hulluks.

  in reply to: Huvitavaid kodulehti #97773
  Avatarpillep
  Member
  in reply to: Enneaegselt sündinud beebidele riided Keskhaiglasse! #111499
  Avatarpillep
  Member

  Oma lastele õmblesin ka ise sipukaid ja särke. Kuna mul tookord ovelokki veel ei olnud, tegin kõik ääred üle siksakiga ja pidasid vastu küll. Kui seesama siksak teha väljaspoole ja serv veel ka tavalise pistega kokku õmmelda, pole häda midagi. Minagi oleksin põhimõtteliselt nõus kaasa lööma, aga mis mõõtudes need riided peavad olema? Oma laste vanad riided juba ammu ära jagatud või visatud ja tõenäoliselt oleks need haigla lastele ka hiigelsuured.
  Kui nüüd keegi leiaks võimaluse panna siia täpsemad mõõdud ja ka nimekirja, mis asju ikka vaja läheb.

  in reply to: Vahend klaasi matistamiseks? #110169
  Avatarpillep
  Member

  Mu täditütar kunagi vanal vene ajal matistas liivapaberiga. Suur töö, aga mingeid spetsasju sel ajal saada ei olnud.

  in reply to: Mis Tallinnas toimub!? #109720
  Avatarpillep
  Member

  Mu lapsed küsisid eile õhtul, miks see helikopter kogu aeg peab lendama. Mees siis vastas, et linnas on mäss. Tänahommikustes uudistes nii Eesti, Soome kui ka Vene kanalitelt võis näha meeletut laamendamist ja lõhkumist. No mis õiguse annab mingi pronksmehe päästemine minna röövima poode? Aga ehk on kogu selle lamendi juures hea ka see, et Savisaar nüüd nägi, KES tegelikult on tema valijad. Jõhkrad laaberdajad, ei grammigi mõtlemisvõimet, vaid mass pimedat kurjust neid toitnud ja katnud maa vastu.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 72 total)