Must Kitty

Forum Replies Created

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 691 total)
 • Autor
  Postitused
 • in reply to: Lapsed räägivad ja teevad… #97379
  Must Kitty
  Member

  Sõisime üksõhtu linna poole (Tallinna), pidev autode vool tuleb vastu, tipptund, inimesed tulevad töölt. Minu poiss kommenteerib “praam on vist sisse tulnud!”
  (See on selline saaremaapärane ütlus, kui Kuivastu poolt autode kolonn tuleb).
  :D

  in reply to: Millest mõtlen praegu? 2012 #316567
  Must Kitty
  Member

  @Ojake wrote:

  Mina mõtlen mille peale raha kulutada Pension läks suuremaks, oli 288 eurot, nüüd läks suuremaks ja on 300 eurot.

  Selle eest saab mitu kera lõnga!

  in reply to: Ühtlustame käsitöö hindasid #25246
  Must Kitty
  Member

  Pakun, et mitte ühtegi.

  in reply to: Ühtlustame käsitöö hindasid #25242
  Must Kitty
  Member

  Käisin eelmisel sügisel Helsingi mardilaadal. Üritasin seal müüa kindaid ja muid asju üks-kaks eurot kallimalt, kui Tallinnas, aga pidin kohe hindu alla laskma, sest ei ostetud. Eks see ole ju eestlaste üritus, st kõik müüjad on eestlased ja ostma tulleksegi kohe odavama kauba pärast. Mõnede asjade puhul saan Tallinnas Raekojaplatsi jõululaadal isegi kõrgemat hinda.
  Mina taban end igal talvel mõtlemast, et miks ma seda pooltasuta tööd teen, eriti muhu tikandi puhul. Praegugi olen mitu nädalat mobiilikotte tikkinud, nüüd on 15 tk valmis, õmmeldud, pressitud, paelad-nööbid küljes. Kui hästi läheb, saan ehk paarsada eurot, sandikopikad tegelikult, kui arvestada töötunde. Aga seda äri tasub natuke pikemas perspektiivis vaadata, ehk selliseid kokkuvõtteid on targem teha aasta lõpul ja kui siis vaadata aasta teenistuse peale, on number muidugi midagi muud ja kui see number on pool või koguni pea-aegu sama mis terve aasta palk töökohal, siis tasub ju seda äri teha. 😉

  in reply to: Nutunurk 2012 #318689
  Must Kitty
  Member

  Siin pole muud soovitust, kui et osta poest laste pissipott, kaanega. 😉 Tühjendad siis, kui vaikus majas.
  Ei häbene tunnistada, et olen ise omal ajal ühikas seda teinud, kui meie ühisvets terve aasta kinni oli ja tuli käia teise pika tiiva koridori otsas korrus allpool. Vahest oli öösel või varahommikul tarvis käia, igakord pane riidesse, sest kunagi ei tea ju, kus mõni unetu töll koridoris tolkneb. Hommikul tuli muidugi passida, et keegi seda tühjendamist ei näeks.

  in reply to: 1. TK 2012-1 — VÄRVISPEKTER — jaanuar: valge #315349
  Must Kitty
  Member

  Minu jaanuari töö blogis ja pilt albumis.

  in reply to: 1. TK 2012-1 — VÄRVISPEKTER — jaanuar: valge #314928
  Must Kitty
  Member

  Mina osalen!

  in reply to: Vastuartikkel "Kui tahad tulu, pead kauplema" #313614
  Must Kitty
  Member

  @Kosmosemutt wrote:

  Virisejaid on ja jääb. Ja kõige kõvema häälega virisevad millegipärast need, kes käsitööd niikuinii ei osta ega kavatsegi ostma hakata.
  Keegi kommentaarides juba õiendas, et odavalt müüvatele memmekestele tehtavat Põhjatähe artiklis liiga. No mis sa oskad kosta – kas kõik teised peaksid siis nendest hoopis eeskuju võtma?
  Käsitöölised on elus niikaua, kuni on olemas ostjaod, kes ostavad-tellivadki sellepärast, et tegemist on kalli eksklusiivtootega. Kui neid enam pole, eks siis tuleb ametit vahetada. Odavad memmed on nähtus, mis kaob varsti ajalukku. Poe taha euroseid käpikud müüma praegune põlvkond enam ei lähe.

  Mina räägin iga päev jõuluturul eesti inimestele, et arvestage, sellist peent käsitööd nagu te praegu siin näete (mustrilised kindad ja sokid ja pitssokid-kindad käsitööna), jääb iga aastaga aina vähemaks. Ma olen 11 aastat olnud jõululaadal ja igal aastal jääb mul mõni kuduja-tädi vähemaks, tänavu on mul vaid kolm tädi järel, kes veel mustrilisi käpikuid teevad, üks neist, minu ema tuttav Kuressaarest, on üle 80 a vana. Kui hästi läheb, teeb ta mulle veel mõned aastad ehk 20 paari aastas. Ja edaspidi, umbes 10 aasta pärast saab olema mõned paarid eksklusiivselt kalleid käsitöökäpikuid masinatöö taustal, hinnaga umbes 600 krooni paar. Ja ostavad tõesti vaid keskmisest jõukamad, kes siis kodus neid kõigile eksponeerivad, et näete mida mul õnnestus leida. Asja tõeline väärtus avaldub ikka siis, kui seda enam saada pole.

  in reply to: Vastuartikkel "Kui tahad tulu, pead kauplema" #313527
  Must Kitty
  Member

  Nüüd minu arvamus asjast.
  Olen laatadel müünud aastast 1989.
  Mulle satub ka vahetevahel laadalaua ette mõni inimene, kes eksklusiivselt kallile käsitööle osutades ütleb :”See on liiga kallis, kas ma odavamalt saan?”.
  Minu ema õpetas ikka, et kui teiselt mingit teenet palud, ehk antud juhul siis Kai soovis saada odavamaid kindaid, tuleb kõigepealt inimest kiita, ehk siis antud juhul kaupa kiita, vaadata, proovida, komplimente teha ja siis, olles juba müüjaga vetluses, küsida, et kas tal on ehk ka midagi odavamat pakkuda. Ja arvestama peaks, et odavam ei tarvitse olla viimase peal peen töö või just kõige kaunim muster. Lühinägelik on esimese asjana oma küsimusega kohe müüjat solvata, siis oma tahtmine tingida ja lõpuks küsida, et kas on nõus Sulle kaupa odavamalt müüa.
  Ma muidugi ei tea, kuidas Kai kindaid küsis, aga tema kirjutise ülesehitus vastas just sellele mallile. Ehk siis, müüjat /meistrit solvavaks. Veelgi enam, tema saamatud ennastõigustavad kommentaarid näitavad, et tõenäoliselt pole tal ka ajakirjanduslikku baasharidust. Seda, kus õpetatakse end nii väljandama, et lugeja saaks kirjutise mõttele pihta ega mõistaks kirjutajat valesti.

  in reply to: Vastuartikkel "Kui tahad tulu, pead kauplema" #313526
  Must Kitty
  Member

  Kõigepealt annan omapoolse vastuse sellele Põhjatähe küsimusele.
  Põhjatähe küsimus: Kui käsitöö on nii kallis ja kinnaste kudumiseks läheb nii palju aega, siis kuidas on kellelgi ikka võimalik oma tööd müüa nii palju madalama hinnaga, et isegi miinimumtunnitasu ei saa?
  Minu vastus: Tegemist võib olla mõne vana, seismajäänud paariga. Mul on ka üks kast kaupadega, mis on juba pikemat aega seisnud, mõned asjad isegi aastast 2004-2005. Põhjuseid palju, miks mõni asi seisma jääb. Seal kastis on mul mõned kirikindad ehk mustris kindad, mille oleksin nõus tänasel päeval 6 eega ära müüma. Saaksin veel kasugi. Aga tavaliselt ma paaripäevastel üritustel seda nn. saastakasti kaasa ei vea, et kallist lauapinda mitte asjatult tulu mittetoovatega kinni panna. Mõnel pikemaajalisel üritusel, näiteks jõululaada viimasel nädalal, kui müük juba alla igasuguse miinimumi kisub, tõstan kasti lauale ja umbes pooled lähevad kaubaks, soodsa hinnaga. Ega neil asjadel ju viga ole, mõnel on näiteks värvitoonid, mida väga harva ostetakse, mõnel pole lõng suurem asi- silmnähtavalt kulunud, mõni asi on läbi pestud.

  in reply to: PT: Müüja jõuluturule- müüja olemas! #311159
  Must Kitty
  Member

  Müüja leitud, teema võib sulgeda.

  in reply to: Millest mõtlen praegu 1/2011 #292377
  Must Kitty
  Member

  4 nädala pärast algab jõululaat ja mul pole ikka kindlat müüjat paigas. Paanikaosakond hakkab juba kergelt tulema…

  in reply to: Nutunurk 2011 #294793
  Must Kitty
  Member

  Mulle ka ei meeldi see rahajutt. Koguaeg üks pärimine ja urgitsemine. Lähen jõululaadale ja sellised pooltuttavad muudkui närivad ümerringi- kust sa ikka selleks raha saad , miks sa oled niipalju nõus renti maksma, kas sa ikka välja vead jne. No kui ma välja ei veaks, ma seal ju 11 aastat ei oleks istunud ja lähen ikka selleks, et teenuda, mitte selleks, et ots-otsaga kokku tulla. Nüüd on tekkinud uus seltskond, kes kiusavad oma rumalate juttutega minu 80 a. vana ema. Näit. minu endine õpetaja, iga kord kui minu ema näeb (ema on tõesti viletsaks jäänud, käib kepiga), hakkab üks hala peale, et kuidas küll lapsed oma ema niiviisi üksinda jätavad, ja bää-bää-bää. Aga see on olnud ema enda soov, et ta elab oma kodus niikaua, kui veel toime tuleb. Meil on kõik korraldatud- emal käib hooldaja, kes käib poes ja koristab, tuuakse soe söök 2x nädalas. See, et vana inimene saab oma kodus elada, on kordades parem tema jaoks, kui kusagil hooldekodus voodis vegeteerida, niisamuti see, et ema igal võimalusel püüab välja minna ja liikuda, olgu see nii vaevaline, kui ta on.

  in reply to: Kekutame 2011 #293706
  Must Kitty
  Member

  Sain Saku suurhalli mardilaadale koha!!!! 😆

  in reply to: PT: Müüja jõuluturule- müüja olemas! #311158
  Must Kitty
  Member

  Pakkumine on ikka jõus!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 691 total)