Lola69

Forum Replies Created

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 142 total)
 • Autor
  Postitused
 • in reply to: Haapsalu sall/rätik #19957
  Lola69
  Member

  See sallivabriku jutt .. no seee ei ole võimalik!!!! Mis pood see oli-on. Ma tahaks kohe seda poodi ja meesterahvast kaeda :D

  in reply to: Koome koos – sallimüsteerium #321966
  Lola69
  Member

  @s6ps wrote:

  Minu sall jääb nüüd veidikeseks ajaks ootele – lõng sai otsa :(
  Viies vihjegi ei saanud veel valmis.
  Mul sama lõng nagu Sussimemmel, Raasiku 2/8 sügisvärvid.
  Mõtlesin ka, et võtan viimase lõngajupi ja lähen otsin kasvõi ühevärvilise lõnga, tahaks ju salli valmis saada.

  Kas see on see lõng või (paremal nurgas)?

  Toda mul peaks see viht täitsa olema, ent see on ikka mõned head aastad tagasi ostetud, kas ta päris identne on, ei tea.
  Ja kus ta on, seegi on veel teadmata. Ent vajadusel ma võin otsida.

  in reply to: Millest mõtlen praegu? 2012 #316377
  Lola69
  Member

  @Muhv wrote:

  Mina pidin täna jala käima ja jeerum, kui libe oli, mul kadus kohe igasugune talveisu ära, kuigi see poolteisepäevane lumi juba meeldima jõudis hakata. Ei, sel aastal võiks tali vahele jääda!

  Ei ole siin miskit vahele. Libedus on muidugi iseasi, aga korralik tali ei olegi reeglina nii jube kui see veidi lund ja hulk vihma ja paar miinuskraadi korraks külas. Jube masendav on see märg ja must maa.

  Mina olen nõus iga päev vankrilükkamiseks vajaliku raja kaevama. Et ainult lumi tuleks ja palju. Lapsed lähevad ka selle õues-ei-saa-korralikult-madistada-ilmaga toas lolliks. Ja nii -25 kraadi oleks ka vajalik, mõneks päevakski. Saaks ometi külmkapi ää sulatada. Muidu pole sügavkülma sisu kuskile seniks hoiule panna.

  in reply to: Lapsed räägivad ja teevad… #97270
  Lola69
  Member

  See lõngvöö-kiri toob mulle mu oma lapsepõlvest meelde, et mu minust veidi noorem vend sai mingil n-aastal (no see peab olema nüüd juba vast 35 aastat tagasi) just näärivanale kirjutamise aegu minu ja ema peale pahaseks ja kirjutas ka näärivanale kirja “Närivann. Emme ära too. Tiina ära too. “
  Ma usun, et N.Vana pidas ikka meid ka meeles. Aga egas ma enam täpselt mäleta ka. Aga kirja fakt on meeles. Tänu emale.

  in reply to: LÕNGALAAT #304390
  Lola69
  Member

  MÜÜDUD

  in reply to: Isetegija RAAMATULAAT #224127
  Lola69
  Member

  Pakkuda on Gotlandi kinnaste raamat “The Mitten Book”. Kasutatuna ostetud, aga väga heas korras. Hind: 30 €. Postitamisel ka postikulu.

  Eksole, tekib küsimus et miks müüa, kui ma ise ihaldasin seda nii väga. Aga asjad käivad ilmas vahel oma rada – otsisin, ihaldasin ja sain soovitu. Aga siis sain ühelt healt inimeselt kingiks veel sama raamatu rootsikeelse variandi. No kaks on ikka liig. Nii suur kollektsionäär ma ka ei ole.

  in reply to: Millest mõtlen praegu 1/2011 #292388
  Lola69
  Member

  @meery wrote:

  unenägude seletaja

  Hmm, selles seletajas on madu üdini halb asi. Ma olen kuskilt jällegi vastupidist lugenud, seston see mu maduse hirm või mis, aga nood tegelinskid kipuvad mu unedesse periooditi. Aga eks noid seletajaid ole ka isesuguseid. Ma oma raamatukest ei leia hetkel kultuurkihist üles.

  in reply to: Millest mõtlen praegu 1/2011 #292386
  Lola69
  Member

  Kuskil netis oli ka kunagi mingi unenägude seletaja, aga ma täpselt enam, ei mäleta kus. Äkki otsing abiks?

  Aga üldiselt kipub olema nii, et näed halba ja tähendab see head. No mida muud need ründavad maod ikka on kui halb? Seega – oota ilusat.

  in reply to: Millest mõtlen praegu 1/2011 #292291
  Lola69
  Member

  @Mercar wrote:

  Mul täiitsa kahju neist kellel süda pahaks läheb. Ei tea, millest see tuleb et mõne keskkõrv nii õrnake on?
  St ma sõitsin lapsena palju Tallinna Tartu vahet. Äkki see mind treeninud? Ma vabalt loen nii raamatut kui mustrit bussis. Ma ei kujuta ette kuidas ma oleks koolid lõpetanud kui seda poleks teha saanud. Nt ülikoolis olid loengud 8.15-19.45 õhtul. Kooli jõudmiseks tõusin kell viis. Koju jõudsin ca 21.10. Siis jalutasin koera, õppisin. Kui bussis poleks õppinud siis oleks õhtused õppimised veel pikemad olnud. Ei kujuta ettegi.

  Bussis ma saan lugeda ja kududa, pole probleemi olnud. Siiani. Autos läheb süda pahaks kui peab mustrit lugema või kui ma muidu miskit muud loen.
  Lapsena läks mul samas pea alati süda pahaks kui ma sõidukist teele vaadata ei saanud. Ülikooli ajal sai bussis jällegi õpitud ja loetud nii et vähe polnud, pikad Tallinn-Tartu otsad tahtsid ju sisustamist. Siis ma veel autosõitudel ei kudunud-lugenud, peres polnud autot ja ei saanud proovida. See autosõidud süda paha on viimase aja teema. Miks nii, ei teagi. Aga noh, mul läheb muidu ka süda pahaks ei milleskti :D

  in reply to: Millest mõtlen praegu 1/2011 #292284
  Lola69
  Member

  @Kosmosemutt wrote:


  Ühistranspordis saab hästi teha, aga autos läheb süda pahaks. See on üks põhjus, miks ma autosõitu ei salli – see on mahavisatud aeg.

  Meie siinne ühistransport ei ole seltskonna ja busside kohapealt just eriti kudusõbralik, ent autosõidule võtan ma alati miskit näppu. Muidu oleks täielik ajaraisk. See on kohe selline pikk töö kaasavalimisi protseduur – teinekord tuleb eelmisel õhtul isegi uut asja alustada. Nimelt ei lähe mul reeglina autos kududes süda pahaks, aga kui ma pean mustrit lugema, siis küll. Seega peab see kaasavõetav asi olema miskit lihtsamat. Pitssall, mille muster käpas, või sokk või kirikinnas. Nonde mustritega ei juhtu miskit. Aga vaat palmikulisi ja just keerulisema palmikuga asju ma kududa ei saa. Ning ridu ka lugeda ei saa ühevärvilisel asjal, kui on vaja teatud ridade takka miskit avasid jätta või edasi tegemiseks nonde arvu teada.

  in reply to: Uued eestikeelsed raamatud #222548
  Lola69
  Member

  Leidsin juhuslikult kirjastuse Saara kodulehte väisates, et neilt jälle uus vahva üllitis tulnud.
  Juba ka Apollos üleval, kuigi kaanepilti tuleb veel vaadata kirjastuse kuu trükiste arhiivist.

  http://www.apollo.ee/product.php/0198119

  Põnev.

  Raamatu kohta leiab pisut lisainfot (ainult õige pisut küll) ka siit:
  http://www.tyri.ee/index.php?article_id=6078&page=601&action=article&

  in reply to: Nutunurk 2011 #294679
  Lola69
  Member

  Et kui on piisavalt tegija arvuti taga, siis seni kuni ise teenima hakkab võib ema iseenesestmõistetavalt kui koduabilist võtta? No tänan, ega ikka ei või küll.

  Lapsed oskavad manipuleerida väga hästi, kui vaid lasta. Mu suur poiss (hetkel 12, eelmine aasta oli päevik märkustest ja kahtedest punane) teatas mingi hetk augusti lõpus, et KUI tema saab talvel vaadata kõiki Meistrite Liiga mänge, mis telkust tulevad, siis tema hakkab paremini õppima ja käituma. No mida! Pigem ikka sedapidi, et emme õunte pealt vaatab ehk enne hinded ja siis mängud. Niipalju siis poisi nägemustest elust.

  Aga see köök korda vs FB – no sorry, aga FB jääkski minu poolt suletuks sellise nõudmise peale.

  in reply to: Käsitööga tööle projekt 2 #242817
  Lola69
  Member

  No mis sa ikka kisad, olgu siis õigeaegselt või takkajärgi, kui JOKK kipub reegel olema.
  Ma ise otsesõnu ei kandideerinud kuhugi, lihtsalt küsisin korraks meilitsi, aga õiglustunnet riivab selline asi küll.

  in reply to: Käsitööga tööle projekt 2 #242815
  Lola69
  Member

  @Savitaks wrote:

  Registreerimise lõpetamine ning vestlusaegade korraldamine oli grupi vedajate teha. Kunagi ei maksa asju viimasele minutile jätta. Alati saab ära öelda :)

  Seda küll, et ära öelda saab alati. Aga sel juhul oleks võinud info sisaldada ka vastavat viidet ehk siis “… 26.08 või kuni “kaupa” (loe kohti) jätkub …”. Oleks olnud viisakas ja korrektne. Viimasele minutile võivad asjad teinekord jääda ka olude sunnil.

  in reply to: Aabitsas pettunud! #309352
  Lola69
  Member

  @Muhv wrote:

  Aga mina ei mäleta, millisest aabitsa ma 1. klassis õppisin 8jy7 😯

  Siin on mitmeid selliseid, mis mul kodus olemas, aga ükski pole minu enda oma. Too kukega tundub väga tuttav 🙄 Kes veel 1975 kooli läks, kas võis meil see kukeaabits olla, kuigi sel lingil on väljalaskeaastaks 1976?

  Mina läksin kooli 1976 ja minul oli toosama aabits. Kukega.

  Meil läks ka eile pisim poiss kooli ja sai selle uue aabitsa. Minul küll mingeid ebameeldivaid emotsioone selle raamatuga seoses ei kaasnenud. Eks elu näita kuis edasi. Saams kaldun ma arvama, et eks see aabitsa-tunne tule vahest ka raamatuga töötades ja sõltub õpetajast.
  Niipaljukest ütles meile õpetaja, et selle järgi toimub üleminek kirjatähtedele kiiremini.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 142 total)