kyl

Forum Replies Created

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 70 total)
 • Autor
  Postitused
 • in reply to: Inglise keelsed õmblusmõisted eesti keeles #259470
  Avatarkyl
  Member

  Minul, iseõppijana, on samuti probleem ingliskeelsete mõistetega. Milline oleks eestikeelne vaste ingliskeelsele terminile petersham ribbon?
  Ma saan aru, et meil müüdav vitselpael on ilmselt inglise keeles grossgrain ribbon ja seda kasutatakse peamiselt kohtades, kus pael mingil juhul oma kuju muuta ei tohiks. Petersham peaks andma veidi vormida ja seda kasutatakse justkui üsna palju (pükse või seelikute värvliteks jms), aga kas seda meil müüakse või mis nime alt üldse otsida, selleset ei ole ma seni aru saanud.

  in reply to: Luku õmblemine #299261
  Avatarkyl
  Member

  Käsitsi õmblemine annab ka parema kontrolli lõpptulemuse üle. Üks õpetus näiteks siin.
  Mina ka ei uskunud, et käsitsi õmmeldud luku peale saab kindel olla, aga ühe stretškangast seeliku lukku ei saanudki muudmoodi normaalselt hoidma ja seda hirmu küll ei ole, et seelik seljast tahaks kaduda :-)

  in reply to: Soovitan overlocki #242955
  Avatarkyl
  Member

  Õmbluse laust 4-niidise õmbluse juures reguleerida ei saa, 3-niidiste puhul sõltub laius sellest, kumba nõela kasutad. Ehk siis, kui kasutad vasakut nõela jääb õmblus laiem, kui paremat, siis kitsam.
  Sileõmbluse jaoks keeratakse nõela pinge madalaks (1-2) ja alumise haaraja pinge suureks (7-9). Õmbled kaks kangaserva kokku nagu harilikult, aga hiljem on võimalik kanga pooli veidi lahku sikutades saada õmblus, kus ühel pool on katteõmbluse taoline õmblus ja teisel pool “redel”. Kui soovid paremale poole redelit, siis õmbled algul kangaste paremad pooled sees ja vastupidi. Tegelikult ma ei oska hästi seletada 🙄 , inglise keeles on see flatlock, äkki saad googeldades parema pildi asjast.

  in reply to: Inglise keele tõlge burdast #338585
  Avatarkyl
  Member

  Sul on kanali jaoks lõigatud riba. Selle lühemate otste õmblusvarud tuleb keerata pahemale poole ja kinni õmmelda. Kanali ülemise pikema serva õmblusvaru keera ka pahemale poole ja triigi. Kanal tuleb õmmelda triikimata serva pidi pluusi allaäärde, kanali parem ja pluusi pahem pool vastakuti. Seal, kus kanali otsad lõppevad, tuleb pluusi alläärde teha õmblusvaru ulatuses sisselõiked ja kanal keerata pluusi paremale poole, ülaserv läbi õmmelda.

  Edasi õmbled esikatteriided ja tagakatteriide kokku. Keerad nii, et pluusi osa ja katteriide paremad pooled on vastakuti ning õmbled kinni kaelaõmbluse ja hõlmade alumised õmblused (kuni nende sisselõigeteni). Lõikad õmblusvarud veidi väiksemaks ja pöörad paremad pooled jälle välja. Katteriie kästakse kinnitada õlaõmbluste külge ja esihõlmad teppida nii nagu märgitud.

  Pael, mis kanalisse peaks käima, kästakse pikkupidi kokku voltida, parem pool sees, küljed läbi õmmelda nii, et jupp jääb lahti über keeramiseks. Siis tuleb see ümber pöörata, lahtine osa kinni õmmelda ja pael kanalisse ajada.

  in reply to: Soovitan overlocki #242953
  Avatarkyl
  Member

  Minul on Bernina 800D. Seda 2-niidilist rullpalistust kasutasin hiljuti tütre lõpukleidi allääre palistamiseks. 2-niidiline jääb võrreldes tavalise kolmeniidilisega pehmem, kangas (antud juhul šifoon) langeb loomulikult, palistuse osa ei jää kange. Samas, masin on mul olnud vist ligi 4 aastat ja see oli esimene kord, kui seda vaja oli.
  Overlokitatud serva tagasi keeramist ja topeltnõelaga läbi õmblemist kasutan pidevalt, toimib. Mina õmblen topeltnõelaga täpselt overlokiõmbluse pealt, siis on õmbluse koht paksem, tekib siksak ja venivus ja seespoolt ei ole seda õieti nähagi.

  in reply to: Soovitage õmblusalast kirjandust #338007
  Avatarkyl
  Member

  Mul endal seda ei ole, aga olen paaril korral poes lapanud seda raamatut: http://www.apollo.ee/omblemise-piibel.html Tundub väga asjalik, lausa nii asjalik, et kuigi ennast päris algajaks ei pea, on kiusatus endale see soetada. Kuna see on tõlkeraamat, siis amazonis saad huvi korral kommentaare lugeda.

  in reply to: Millisest Burdast on see pärit ? #337962
  Avatarkyl
  Member

  Ma arvan, et see mudel ei ole ilmunud üheski ajakirjas. Burda toodab lõikeid ka üksiskuna müügiks ja see on ilmselt üks neist. Kui seal lehel ringi vaadata, siis ajakirjas ilmunud mudelitel on numbriks mudeli nr + ajakirja number, sellel on lihtsalt mudeli number.

  in reply to: Janome õmblusmasinad ja overlokid #300854
  Avatarkyl
  Member

  Kaksiknõelga on hea teha näiteks venivast materjalist asjade allääri ja varrukaotsi. Kuna alla tekib sik-sak, sis on õmblus tavalisest venivam. Spets talla abil saab teha ka nöörvolte kusagile kaunistuseks.

  in reply to: Info: Kust saab erinevaid kangaid? #304213
  Avatarkyl
  Member

  Abakhan ja Kangadžungel reklaamivad oma e-poode. Kanga valik nendes on absoluutselt masendav 😡 Miks ometi ei võiks see juba laiemaks ja info kangaste kohta paremaks muutuda? Kas tõepoolest ostetakse seda muud pudi-padi, mis seal pakutakse, nii palju , et tasub sellist poodi üleval hoida?
  Äkki on tegu sellise nokk kinni saba lahti ringiga, et kanga valik on nii väike, et rahvas sealt midagi vajalikku ei leia ja kaupmees valiku suurendamisest huvitatud ei ole, sest keegi ei osta?

  in reply to: Janome õmblusmasinad ja overlokid #300798
  Avatarkyl
  Member

  Ma kahtlustan, et tavalise koduõmblusmasinaga villasele mantlile nööpauke ei saagi teha, olgu ta mis marki masin tahes. Siin tulevad spets masinad või kanditud nööpaugud mängu. Sunray vanaema joonlaua nipp tundub tänapäeval olema ametlikult aktsepteeritud 😆 , minu õmblusmasinal on kaasas kolmest plastmassplaadist koosnev “joonlaua komplekt”, millega saab paksudes kohtades presstalda tasakaalustada.

  in reply to: Õmlusmasina ja overloki vahetustallad…. #138020
  Avatarkyl
  Member

  @leili33 wrote:

  algaja-overlockitaja küsib:
  kas paspuaalkandi ja kummipaela õmblemise tallad on mõttekad ostud?
  milliseid lisataldu kogenud õmblejad enim hindavad ja vajalikuks peavad?

  See nüüd küll vana teema siin, aga äkki kedagi ikkagi huvitab. Nimelt, ostsin oma overlokile selle kummipaela talla ja olen väga rahul sellega. Tald niisiis selline, mis lubab kanga äärde “overdada” paela või kummi. Mina kasutan põhiliselt trikotaažist pluuside kaelaaukude ääristamiseks. Sätin pinge selliseks, et kumm vaevumärgatavalt kangast koomale hoiab ja lasen kummi kanga serva pahemale poole. Kummi sisse lõikamist ei ole karta. Edasi pööran kanga serva koos kummiga sisse ja õmblen pealt topeltnõelaga läbi. Tulemus jääb minu arvates mõlemalt poolt ilus. Igasugused katteriided kipuvad mul pidevalt väljapoole ennast keerama ja ilusat kanti trikotaažile ma ka ei oska teha, see meetod sobib mulle suurepäraselt. Kohe kindlasti ei leiutanud ma seda ise, ju ma seda kusagilt lugesin, aga kasulikku infot tuleb ikka edasi jagada ju :D
  Õige pinge leidmine on natuke keeruline, see sõltub kangast ja kummist. Niisiis peaks kummi rohkem varuma ja lõikamisel üle jäänud kangaribad leiavad ka kasutust.

  in reply to: maxi kleit #307234
  Avatarkyl
  Member

  Kui siin kumminiidiga krookimine jutuks tuli, siis panen teistele teadmiseks kirja õppetunni, mille ise just sain. Õmblen tütrele kleiti, mille rinnaosa kumminiidiga kroogitud. Kodus juhtus olema kaks poolikut rulli kumminiiti, erinevate tootjate omad, aga niit välisel vaatlusel identne. Õmblesin mingi osa ära ja kui ühe rulli niit otsa sai, siis täitsin pooli teiselt rullilt ja õmblesin edasi. Niidivahetuskoht on kleidil selgelt nähtav. Üks neist niitidest andis tunduvalt tugevama krooke. Õppetund niisiis see, et ühe töö ulatuses on tark toimetada ühe niidiga.

  in reply to: Kleidi rinnaosa suurendamine #325728
  Avatarkyl
  Member

  Vaata siia. Minu arvates üpris selge õpetus.

  in reply to: Nööbi õmblemisest #205809
  Avatarkyl
  Member

  Ma ei tea, mis sorti õmblusmasin sul on, aga minu omal on olemas automaatne ja käsitsi nööpaugu tegemise funktsioon. Automaatse puhul läheb alla spets tald ja masin teeb nööpaugu järjest valmis, sel puhul on nööpaugu pikkus tõesti piiratud. Käsitsi variandi puhul läheb ala üsna tavalise talla moodi tald (ilmselt sobib ka päris tavaline, aga sellel nööpaugutallal on all sooned, et mööda nööpaugu servi sõita) ja iga etapi lõpus tuleb korraks tagasikäigu nuppu vajutada.

  in reply to: Soovitan overlocki #242903
  Avatarkyl
  Member

  Minu pakkumine oleks muuta kanga lõikelaiust suuremaks. Mina muudaksin ka piste pikkust veidi suuremaks, aga see on maitseküsimus ja ei puutu üldse sellesse, et niit kanga äärest üle ripub :)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 70 total)